Termal Otellerde Şifa Bulurken Kayak Otellerinde Eğlenin

1Ülkemiz, yaz ve kış turizmi olarak Avrupa’da en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Yaz turizmine katkı sağlayan denizlerimiz gibi kış turizmine de katkı sağlayan kayak merkezlerimiz vardır. Yılın büyük bir bölümünde karlı olan bu bölgeleri, yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir. Kış sporlarını sevenler, yaşadıkları bölgelerde kar yağmamasından dolayı sevdikleri sporu yapmaktan mahrum kalıyorlar. Kayak otelleri, kış sporlarını sevenlerin isteklerine cevap verebilecek kapasitedir.

Uzun kayak pistleri, yağan karın uzun süre etkisini kaybetmeden kalması, karın özelliği ve yoğunluğu kayak pistlerinin güzelliğini etkilemektedir. Kayak pistleri, kayak yapmayı severler için büyük bir titizlikle hazırlanmıştır. Çığ ya da diğer tehlikeli olayların yaşanmaması için her türlü ayrıntıya dikkat edilmiştir. Ülkemizde kayak dendiğinde akla ilk olarak Uludağ otelleri gelmektedir. Uludağ otellerinin her biri birinden güzel dış görünüme sahiptir. Sivri çatıları, ahşap görünümleri, renkleri, bulundukları konumlar ve diğer yönleriyle sanki bir dağ evini andırıyor. Uludağ otelleri, bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre dizayn edilmiştir. Karlarla örtülü manzarayı rahatlıkla izleyebilmemiz için camları büyüktür, şömineleri sürekli yanar ve rahat oturma yerleri vardır. Minderleri ve koltuklarıyla bölgede tatil yapan insanlara konfor sağlanmaktadır.

Kayak otellerinin bazılarında kaplıca suları kullanılmaktadır. Doğadan gelen şifanın insanlarla buluşmasına aracı olan termal otellerde tedavi olurken, kayak da yapabilirsiniz. Bir yandan tedavi olurken, bir yandan da kış tatili yapabilir ve sevdiğiniz kış sporlarını özgürce yapabilirsiniz.

Kayak otelleri ve termal oteller hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için www.anitur.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiket : termal oteller, Uludağ otelleri, kayak otelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir