YUVA YIKAN KADINLAR

Etme bulma Dünyası derler ya hani ne ekersen onu biçersin derler ya ben bu adalete gerçekten inanan birisiyim. Doğrudur çok da güzel bir sözdür gerçekten. Etme bulma dünyasında insan ne ediyorsa onu buluyor. Hayatında önüne gelen seçeneklerden neyi seçiyorsa doğru ya da yanlış haklı ya da haksız bir şekilde o seçtikleriyle yüz yüze geliyor.

Bir sıcak yuva hele bir de çocuklar varsa şen şakrak bir tatlı huzurla beslenen bir aile. Bir kadın var seven, bir kadın var yuvaya ateş düşüren kadın. Ne çare ki insan bir kere duygularına hâkim olmayınca ve mantığını susturunca ölesiye hatalara bile bile körü körüne gidiyor.

Koşuyor hatta. Çevredeki hatadır diyenler senin iyiliğini isterim diyenler susturuluyor ya da duyulmuyor hiç. Ne acıdır ki bir yuva sıcaklığı bir huzur bir aile en güzel onurlu merdivenlerinden aşağı iniyor ve kapı dışarı ediliyor. Yıkılan bir yuva üzerine de bir başka yuva kurulması için hazırlıklar yapılıyor.

Bir yanda acıyan bir kalp bir yanda ise bir kalbi acıttığı halde mutlu olmaya çalışanlar. Ne derece bir huzur verici mutluluk olur bu? İnsan içi ne kadar rahat eder ki? Ne kadar sürer bu? Bu zincir nerede kırılır?

Gerçekten bir bir çıkınca ve adalet ilahi adalet gelince gökten her şeyin zamanlı zamanında gelir. Siz o yıktığınız gibi bir yuva üzerine yuva kurmak isterken buna çalışırken hep bir şeyler ters gidecek zamanla içiniz acıyacak ve her insanın içinde olan o iyilik duygusu size vicdan azabı verecektir.

O acı sizin mutluluğunuzu alacaktır elinizden. Tıpkı sizin yuva yıkarken ki kırdığınız acıttığınız kalp gibi derinden gelecektir. O yaralar o bereler de zamanla zor geçerler. Zamanla acısını bırakırlar sesini soluğunu bırakırlar ama yine de ensenizden gitmezler.

Yıkmak ve üstüne yeniden yapmak değil Allah herkese güzel yuvalar versin başka dünyalarda içinizin rahat edeceği yasak olmayan dürüst olan doğru olan evlilikler.

Hayatta her şey bir istek yığınlarından oluşmamalı.

Hayatta insan bir kapı da çevrenizdekileri üzmemek onlara iyi davranmak olmalıdır. Her şey kendi mutluluğumuzdan ibaret olmamalı her şey bizden ve bizim isteklerimizden olmamalı.

Bir şeyi istiyoruz diye doğru olanda o olmamalıdır. Bizler insanız ve isteklerimizde birer hata olabilir her ne kadar bunu yaparken bize doğru gelse de olmayabilir.

Hayattaki seçimlerimiz hayattaki hatalarımız hatalarımızdan ders almamız bizi insan yapar. Daha değerli kılar ama büyük hatalar büyük suçlar affedilmesi güç olmasın.

Geri dönüşsüz olmasın. Ne yaparsak yapalım geri döneceğimiz ardımıza baktığımızda yaslanacağımız bir dağ olmalıdır. Hatalar ancak bu güvenle doğru hatalar olur. Ama seçimi büyük zarar verenler değil…

SiteninMeleği.