ÇALIŞAN KADINLARIN GÜZELLİK ENGELLERİ

Çalışıyor olmak aslında ne kadar güzel bir şey olsa da güzellik olunca söz konusu engeller girebiliyor karşınıza. Özellikle yeni sistem masa başı işler omurga olarak bizleri tehdit etmekte beraber sağlığımızda tehdit ediyorlar. Stresimizi sorunlarımızı iş yoğunluğumuzu azaltmak değil çoğaltmak yönünde ilerlediklerinden hep bizi etkileyici şeyler üstüne üstüne devam ediyor.

Yüz özellikle ciltte de kalıcı hasarlar verebiliyor. İlla ki seanslı güzellik merkezlerine gitmeniz gerekebiliyor. Ya da masa başı işler sizin o kadar hareket sisteminizi bozuyor ki tüm gün bir sandalyeye yapışıp oturuyorsunuz aldığınız kalorileri yakma olasılığınız sıfır derecelerde ilerliyorsunuz.

Yediklerinizde çoğu zaman fast food oluyor obezite denen günümz rahatsızlıkları ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Omurga bence en kötü sonuçlarından biri çalışan kadınların omurga sistemlerinin bozulmuş olma olasılıkları diğer hanımlara göre daha büyük özellikle dakdilo gibi bilgisayar gibi iş hayatında araçları kullananlar ister istemeden bir süre sonra işlerinde rutinlikle kambur duruyorlar ve sistemlerini bozuyorlar.

Hayatın ve işin gerektirdiği bu rahatlık aslında bir yerden bizden neler de götürüyormuş değil mi? O filmlerde görülen iş kadınları tam takır jilet gibi hanımlar evet güzel örnekler diceksiniz ama diğer durumlara bir bakın devlet dairelerinde çalışan hanımlarımıza özel sektör masa başında tüm gün oturmak zorunda kalan hanımlarımıza bakalım. İyi örnekler elbette güzeldir ama sorunları çözmek yolunda gitmek gerek.

Önce; molalı çalışmalısınız. Hava alacağınız bir yer olmalı. Çay araları sohbet araları vermelisiniz. İşler bitmez stres de bitmez siz kendinizi yıpratmak yerine daha fazla yormak yerine işlerinizi düzenli yapın ama sağlığınızın da düzenini koruyun.

Hava almak şarttır. Harekette şart. Hareket nerede orada bereket vardır derler o misalden gerçekten hareket sisteminizi büyütmelisiniz. Bir dosya için bile kendiniz ayağa kalkmalı sekreter arkadaş gibi onlara rica etmemelisiniz getirmeleri için. Kendiniz yerinizden kalkın ve alın.

Hareket etmiş ayaklarınız az da olsa açılmış olur. Kaslarınız rahatlar. Stresiniz birazda olsa azalır. Sizin kaslarınız hassas yapıdadır.

Özellikle de dik durmanız gerek kaslar sıkışırsa kemiklerinize. Belde en önemli olmak üzere bel fıtıkları boyun fıtıklarına yakalanabilirsiniz. Hastalık rahatsızlık hepimiz için dikkat etmeliyiz hanımlar.

Siz çalışan hanımlar zor ama sağlık için bunlara dikkat eden birer bayan olmalısınız.

Sitenin Meleği.