KİL MASKESİ NASIL YAPILIR ?

Son yıllarda ülkemizde meydana gelen cilt kanseri vakası %70 oranında artış göstermiştir. Buna neden olan şeyler ise bir şekilde ülkemize gelen kaçak güzellik ürünleri ve yasal olarak da getirilmiş olsa bilinçsiz ve aşırı kullanım neticesinde olumsuz sonuçlar doğuran kozmetik ürünleridir.

İşte bu durumlara önlem almak için son yıllarda doğal ürünlere önem veriliyor. Araştırmalar doğal güzelleşme ürünleri üzerinde yoğunlaştırılıyor. İşte bunlardan biri. Kil ile tedavi.

Özellikle Doğu illerinde bulunan karasal ve sert iklim nedeniyle bu bölgedeki bayanlar ister istemez vücut dirençleri için çok yağlı ürünler tüketiyorlar. Bunun neticesinde vücutta yağlanma ve istenmeyen sorunlar baş gösteriyor. Buna çözüm yolu ise kilden geçiyor.

Malumunuz kil bir çeşit çamur. Son yıllarda çamur banyosu olaylarının sıklaşması ile adını duyurmuş durumda.
İlk olarak bir çorba kaşığı kili, mısır unu ve bir miktar su ile karıştırıp maske yapabilirsiniz. Veya bir çorba kaşığı kil, bal ve limonu eşit miktarda karıştırıp maske yapabilirsiniz.

Bu iki maskede de 20 dakika kadar beklemeniz gerekecektir. 2-3 uygulama sonunda yüzünüzdeki yağ oranının azaldığına ve daha dinç ve güzel bir cilde kavuştuğunuza şahit olacaksınız.