2012-2013 Moda Saç Kesimleri

Bu yılın saç trendleri hakkında biraz bilgi vermek istedim. 2012 yılında doğal saç renkleri ve sarı rengin pek çok tonu modaydı. Çok kısa saç modelleri pek revaçta olmamakla beraber genellikle saç boyu orta ve üzeriydi. Orta boy saçlarda yine doğal bukleler ve maşalar ön plandaydı. Yılın sonuna yaklaşırken 2013 yılında da yine bu akımlar sürüyor.

Omuza hizasında kesilmiş orta boy saç modellerini kullanmak pek kolay değildir. Çünkü omuz hizasında kesilmiş saçlar ne küt ne de uzun olduğu için her zaman şekillendirmeye ihtiyaç duyar. Saçlarınız elektrikleniyorsa, düz ya da düzgün dalgalı durmuyorsa o halde omuz hizasında saç modeli kullanmakta zorlanabilirsiniz.

Yine de sezonun en moda saçları işte omuz hizasında kesilmiş saçlardır.

Bob kesim dediğimiz küt kesimden biraz uzun olan saç modelleri de 2013 yılında moda. Bob saç modelleri hemen her yüz tipine de uyumludur. Bu tip saç kesimlerini kullanmak da son derece kolaydır. Ayrıca size asil ve bakımlı bir hava da katacaktır.

Her ne kadar ben hiç tavsiye etmesem de erkeksi kesim çok kısa saçlar da sezonun modalarından. Maskülen saç modellerini cesur bayanlar kullanabilir.

Küt kahküller, perçemler, uzun dalgalar ve omuzdan aşağı akan düz saçlar da 2013 saç modelleri içerisinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir