2012 En Güzel Makyaj Stilleri

dumanlı göz makyajıHarika bir makyaj yapmak için öncelikle makyajı nasıl yapacağımızı ve bize en çok uyan renklere nasıl karar vereceğimizi bilmemiz gerekiyor. Bize en yakışan sezonun moda renklerine karar verdikten sonra bu sezonun moda makyaj stillerini de uygulamalıyız. Vereceğim makyaj fotoğrafları size en güzel makyaj konusunda oldukça faydalı olacak. Bu sezonun moda makyaj stilleri bunlar!

Bu sezonun moda makyaj stilleri ve fotoğrafları:

Bu kışın gözdesi: Belirgin kaşlar

Sonbahar trendi: Turuncu göz makyajı

Esmerler için gündüz makyajı

Yılbaşı makyajı önerileri

1. Birçok makyaj malzemesinin geri dönüşümlü kullanılabileceğini unutmayın. Mesela maskaranız bittiyse, onu çöpe atmak yerine kirpik ayırıcı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

2. Göz makyajı uygulamadan önce gözünüze salatalık dilimleri koyup 15 dakika bekletirseniz, göz çevresindeki şişkinlik iniyor. Böylece, bu şişkinlikleri kapamak için tonlarca kapatıcı kullanmanıza gerek kalmaz.

3. Sivilcelerinizi makyajla kapamadan önce, kırmızılığını almak için üzerinde biraz buz gezdirirseniz, kullandığınız fondöten hem daha kolay kapama sağlar, hem de çabucak tükenmemiş olur.

4. Eğer rujunuz yumuşamaya başlamışsa, hemen çöpe atmak yerine onu kullanmadığınız küçük, temiz bir kutuya alın. Ruj fırçası yardımıyla bu kutunun içinden uygulamaya devam edebilirsiniz.

5. Yumuşamaya başlamış rujunuzu vazelin ile karıştırarak da kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu karışım ile hafif renkli bir besleyici kremine sahip olmuş olursunuz.

6. Çekik gözlere sahip olmayı tek bir makyaj ürünüyle başarabilirsiniz. Bunun için üst kirpiklere sıvı eyeliner sürün. İç köşeden başlayarak çektiğiniz ince çizgiyi, gözün dış köşesine doğru kalınlaştırın.

7. Dudakları daha dolgun göstermek için dudak dolgunlaştıcı rujlar yerine, alt dudağın ortasına hafifçe altın veya gümüş tonlarında far sürebilirsiniz.

8. Kirpikleri daha dolgun göstermek için de alt kirpiklerin bitimine siyah kalem çekin.

9. Suda akmayan makyaj ürünlerini çıkarmak için özel makyaj temizleyici ürünleri kullanmak gerekir. Eğer böyle bir temizleyiciniz yoksa zeytinyağını deneyebilirsiniz.

10. Makyaj sırasında fazla kaçan kırmızılığı yeşil renkle, sarartıyı lila renkle ile dengeleyebilirsiniz.

makyajmodamakyajmodamoda makyaj trendimodamakyaj yapma sırlarıdumanlı göz makyajı resimleri, makyaj fotoğrafları

“2012 En Güzel Makyaj Stilleri” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir