BÜYÜLEYİCİ MAKYAJ İÇİN

Büyüleyici bir makyaj istiyorsunuz ama zamanınız az?

O zaman önce panik olmayın sakin olun ve gereken adımları doğru olarak uygulamaya çalışın. Mesela 15 dakika içinde makyajınız bitmiş olması için gibi kısa zamanlarda zamanınızın dar olduğu evden aniden çıkmanız lazım gibi vakitler olabilir. Habersiz bir telefon gelir ve buluşma ayarlanmıştır. Siz bu tip durumlarla çok karşılaşıyorsunuzdur ama makyajınız hep bir eksik ya da hep bir fazla şekilde olur bu durumların makyajlarını ayarlayamazsınız.

Pek az noktalar var aslında. Adı üstünde hızlı makyaj ise ona göre her yaptığınız uygulamanın hızını neredeyse yarıya indirerek çalışmalısınız.

1.adım: Eyeliner uygulamasıyla gözlerinize etkileyici kılabilirsiniz. Bu eyeliner gün içersinde ve gün boyunca sizin güzelliğinizi taşıyacaktır. Dikkat etmeniz gereken sadece gözlerinizin yapısına göre çok ağır sürmemek ve doğru şekilde kullanmaktır. Önemli nokta zaten göz makyajında başlıyor.

2.adım: Diğer bir madde ise kaşlar kaşlarınızda yapısı düzgün olmalıdır. Eğer çok alınması gereken noktalar varsa hiç uğraşmadan sade köşelerden ve kenarlardan toplayarak halletmelisiniz. Cımbızınız güzel olmalı. Ve koparmadan tüylerinizi alabiliyor olmalıdır. Kökten alınmazsa kısa zamanda tekrar sizi rahatsız eder.

3.adım: Bu adımınızda da gözlerinize farlarınızı çekin. Tek renk far kullanın hızlı olabilmeniz için. Renk uyumuna dikkat etmenize gerek olmayan bir durum ise dışarı da arkadaşlarınızla buluşacaksanız en sevdiğiniz rengi bir kere sürüp geçirebilirsiniz. Gözlerinizin kenar kısımlarından iç bölgelerine doğru uygulanmalıdır.

4.adım: Allık olmazsa olmazdır. Onu unutmamalısınız asla. Hemen allığınızı sürmelisiniz. Çok ağır olmasın 2 kere sürmeniz yeterli olacaktır. Allık alırken de renklerine dikkat etmelisiniz ve fırçanız iyi olmalıdır. Teninizi dolduran bir fırça olmalıdır.

5.adım: Gözlerinizi kontrol edin. Sonrasında morluk ya da sivilce gibi bir noktanız varsa o sorunlarınız kapatıcılarınızla örtmeye çalışın.

Sitenin Meleği.