Çanta Modellerinin İsimleri

Clutch portföy tipi çanta modeliPortföy çanta da var bowling çanta da. Postacı çanta da var, bohça tipi çanta da. Kova tipi çanta, baget çanta, el çantası, kol çantası derken aslında kullandığımız her çanta kendine has model adı taşıyor. Hangi tip çanta kullandığınızı biliyor musunuz peki? İşte moda sözlüğünde çanta modelleri ve modellerin adları.

Hobo çanta modelleri İşte karşınızda Hobo çanta modeli. Hobo çantalar kullanım kolaylığı nedeniyle oldukça popüler. Hem taşıma kapasitesi fazla hem de taşımak kolay. İşte bu nedenle sık sık karşımıza çıkan klasik bir çanta modeli oldu hobo. Bu sezonun moda renkleri taba, kahverengi, mürdüm ve süet siyahlar, süet deve tüyü. Aklınızda bulunsun deriz. Bizden söylemesi…

bowling tipi çanta modeli Bu da bowling tipi çanta modeli. Adı üzerinde normalde bowling sporu için tasarlanmış bir çanta modeli ancak zamanla kadınların vazgeçemeyeceği bir çanta modeline dönüşmüş. Çok şaşırtıcı bir dönüşüm. Üstelik her kadının dolabında mutlaka bowling modeli bir çanta da bulunur. Modelin adını bilin ya da bilmeyin sizce de kullanışlı bir çanta modeli değil mi? Ben çok severim.

Clutch portföy tipi çanta modeliClutch portföy tipi çanta modeli son yıllarda epeyce popüler oldu. Taşıyacak çok şeyi olmayan, pratik ve şık kadınların tercihi. Genellikle abiye kıyafetlerle kombinlenen Clutch portföy tipi çanta modeli son zamanlarda gündelik hayata da uyarlandı. Cep telefonu ve cüzdan taşısam yeter diyenler için ideal. Benim içinse kullanmak çok zor. Tek elimi bu çantaya kiralamak niyetinde değilim. Tabi sevenleri var. Bir şey diyemem. Güle güle kullanın.

bohça tipi çanta modeli Bohça tipi, ağzı büzgülü bir çanta modeli. Buna bohça çanta deniyor. Bu çanta modeli de son birkaç senedir çok moda. Genellikle küçük boyutlarda olur ama boyutu büyük olan markalar da var. Bohça tipi çantalar kova tipi çantalarla benzer şekilde genellikle ağzı büzülerek kullanılır. Genç kızların favori çanta modelidir. Kola takılır. Çapraz takıldığında pek şık durmaz. Kullanımı kolay bir çanta tipi. Aradığınızı hemen bulabilirsiniz. Bu aralar süet modelleri çok revaçta. Tavsiye ederim.

Satchel çanta modelleriSatchel modeli çanta. Biz yazar tipi de deriz halk arasında. Genel olarak hep aynı tasarıma sahiptir. Bende de var bir adet. Rengi koyu mürdüm mor arası bir şey. Severek kullanıyorum. Kullanımı çok da pratik değil aslında. Satchel modeli çantalar öğrenciler ve çalışan kişiler için ideal. Ki zaten model fotoğrafına baktığınızda size de tanıdık gelecektir. Bu modelde çantaları çoğu zaman gençlerde görürüz. Bir de entelektüel kişilerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir