EVDE SAÇ BAKIMI KOLAY UCUZ VE FAYDALI !

Evinizde hemen hemen her uygulamayı yapabilir durumdasınızdır. Bir çok maske kür şampuan tonik her şeyi yapabilirsiniz.

Saçlarınızı doğal olarak bakımlarını sağlamak parlaklık kazanmasını sağlamak ve kökten uca beslenmesi için gerekli bakımları düzeninde seyirmek de çok önemli bir kavramdır. Bu her bayanın yapabileceği bir şey değil. Daha doğrusu genelleyelim herkesin yapabileceği bir şey değildir.

Düzenle çalışmak ve uygulamak zor bir şeydir. Her an bir işiniz çıkabilir yapmaya üşenebilirsiniz unutabilirsiniz birçok faktör var. Ama saçlarınızda emek isteyen önemli alanlardan bir tanesi. Saç dolgunluğu bir kadının fark edilmesi aşamasında büyük önem taşıyor.

Saçların kökten uca beslenmesi için öncelikle en sıklık yıkama derecesi 2 günde bir olmalıdır. Saçların derisindeki derini sağlığı ve yağ düzenini bozmamak adına hergün yıkanması doğru olmayacaktır.

Saçlarınız çok yağlı ondan diyorsanız bile yıkamamalısınız. Eğer zaten saçlarınız çok yağlı ise iyi yıkamıyor da olabilirsiniz. Bunun da ayarlarına dikkat edin. Saçlarınızda kullanmış olduğunuz ne ürün hangi marka olursa olsun en az 15 dakika boyunca beklemelidir. Deriye nüfus etmesi için bu 15 dakikalık süreç geçmesi lazımdır.

Derinin gerçekten şampuandaki besinleri kendisine çekebilmesi sürecini eğer ondan alırsanız sade saç tellerinize su tutmuş da çekmiş durulamış gibi bir şey olur.

Ve bu yüzden de saç derinizdeki gerçekte kirleri gözenekleri açamazsınız. Gözenekler de açılmayınca saç derinizdeki yağ oranı git gide artıyor olabilir.

Sizde saçlarım çok yağlı diye şikayet edebiliyor olabilirsiniz.

Ama bunu da kulağınıza küpe edin unutmayın. Ve kuru mat sçlar. Sizlerde aynı şekilde saç derinizdeki hücreleri çok zedeleyip onların gözeneklerini kurutmaya ve yağ dengesini kırmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Zaten eğer mat ve renksiz cansız saçlarınız varsa bunu yapmışsınız demektir.

Besleyici vitaminli şampuanları tercih etmelisiniz. Ve evinizde banyonuzda her zaman duşta da banyo da da kullanmalısınız. Bir de bazı hanımlar duşta farklı banyoda farklı şampuanlar kullanıyor siz öyle yapmayın sadece bir şampuan kullanın ve dediğim gibi derinizde bekletme süresini ayarlamanız gerekmektedir.

Her saç sorunun çözümü biraz biraz birbirlerine benzerlik gösteriyor zaten siz sadece bu benzerliklerin farklılıklarını bularak kendi saçınıza uygun olan yöntemleri değerleri seçmelisiniz bu kadar.

Yapmanız gereken saçınızı evinizde tanımak onunla tanışmak adına çabalarda bulunmak ona iyi davranmıyorsunuzdur gerekli besinli ve vitaminli beslenmiyor zararlı çıkmanıza sebep oluyorsunuzdur.

Ya da çok yağlı yiyecekler yiyorsunuzdur saç derinizden de bu fazla yağları atıyor olabilirsiniz. Yedikleriniz ve içtiklerinizde bir o kadar öne arz ediyorlar.

Sitenin Meleği.