GÜNLÜK YAŞAMIN GİYİM MODASI 2010

Günlük yaşam giyim geçmemek gerek asla. İnsan evinde de güzel giyinmeli, insan arkadaşlarıyla görüşürken de güzel giyinmeli, iş hayatında da güzel giyinmeli. Kadınlar her yaşam mekânlarında güzelliklerini konuşturmalılar. Ki zaten erkeklere göre en dikkatli olanlar hanımlar bunu gözlerden saklamamak gerek sonuç aşikâr.

Giyim çok önemlidir. Sizin kişilik özelliklerini yansıtır o günkü ruh halinizi yansıtır aslında. Kimilerimiz buna inanmaz ve itiraz eder ama saçma bir itiraz bence. Çünkü bu mantıken de doğru bir kanıdır.

Özellikle vurgulamak istediğimde güzellikle temizliğinde birleşmesi olayıdır. Temizlik de çok öneli. Dışarıda gerek yolda gerek metrobüs de gerek metrolar da erkekler kendilerine dikkat etmiyorlar.

Temizliklerine ter kokuları havayı aşıyor insanı çok rahatsız ediyor. Kadınlarda ise bin de birdir bu olay. Onlar çok dikkat ederler ama erkeklerde bu konuda bir dikkat yok. Hepsi için elbette konuşmamak lazım ama durum büyük oranla böyle. Erkeklerin günlük giyim tarzları bu yaz daha açık tonlar da kotlardan oluşuyor.

Üstlenilen renk beyaz bu sene. Beyaz çoğu alanda kullanıma seçeneği olarak görülüyor. Hanımlarda da aynı durum var. Beyaza beyaz ayakkabıya çok önem veriyorlar. Moda da bu yönde ilerliyor.

Var olan moda ile sokak modası denilen moda arasında çok ama çok büyük farklar yok. İçinden geldiği gibi giyinilen kesimlerde var ama en çok da modanın ruhuna gitmeye çalışanlar çoğunluktalar.

Hayatın renklerinden haberdar olmak günlük giyimin ana fikridir çıkış noktasıdır. Hayatın gerçeklerinden etkilenmek hayatın renginden bir parça almak ve onu yansıtmaktır.

Bu yansımalarla zaten moda oluşur. Moda bir grup insanın ne yapsak diyerek değil kadınların tüm bayanların istek ve arzularının masaya yatırılıp düşünüldüğü ve karar verildiği bir süreçten oluşur. Moda kadındır. Kadın modadır. Renkleri ise ruhlar sayesinde buluruz.