Güzel Makyaj Fotoğrafları

moda 2012Güzel makyaj yapmak için bazen makyaj fotoğraflarına bakıp esilenebilir ve değişik makyaj yapma tekniklerini keşfedebiliriz. Kedi gözü, dumanlı göz makyajı, değişik eyeliner sürme teknikleri, göze gözkalemi çekme şekilleri ve dahası! Bu makyaj fotoğrafları size sayısız teknik sunuyor.

Güzel görünümlü dudaklar iyi bir dudak çizgisi çizmek ile başlar.

– Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten sürerseniz, ruj daha uzun süre kalıcı olur ve kolay bozulmaz.
– Dudağınıza güzel bir çizgi çizmeniz için ağzını kapalı tutmalısınız ve sivri bir kalem kullanmalısınız. Ucu körleşmiş bir kalem boyayı etrafa saçar.
– Dudak çizgisi için dudağınızın v kısmından başlayın ve köşe kısımlara doğru kısa dokunuşlar yapın. Elinizi, çenenizden destek alarak daha rahat kullanabilirsiniz.
Üst dudağınız bittikten sonra alt dudağınıza geçin ve yine dudağınızın orta kısmından başlayarak dışa doğru çizin.
– Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız kalemi dudak çizgisinin dış tarafından çizin. Doğal görünümü için normalde tam üstünden çizmelisiniz.
– Eğer daha ufak bir dudak görünümü istiyorsanız doğal çizginin iç tarafından çizmelisiniz. Bu işlem dudaklarınızı olduğundan daha ufak gösterecektir.
– Rujun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız sürmeden önce dudağınızı kalemle hafifçe boyayın. Eğer bu tekniği kullanacaksanız, koyu bir dudak kalemi rujunuzun rengini koyu gösterir. Açık bir renk istiyorsanız açık renkli bir dudak kalemi kullanmalısnız.
– Dudak dolgusunu hallettikten sonra ruju sürebilirsiniz. Ruju ruj fırçasıyla sürmeniz daha düzgün bir boyama yapmanızı sağlar. Ruju bitirdikten sonra kağıt veya mendil kullanarak ruj üzerindeki kalıntıları alın

resimkozmetikmakyajmodamakyajmodamoda makyaj trendimodamakyaj yapma sırlarıdumanlı göz makyajı resimleri, makyaj fotoğraflarımakyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir