İlk Buluşmaya Nasıl Gitmek Lazım ?

stilPek çoğumuz ilk buluşma için müthiş bir heyecan yaşıyoruz ve buluşmaya nasıl hazırlanacağımızı bilmiyoruz. Çok süslenmek bazen yanlış anlaşılmalara mahal verebiliyor. Sade gitsek, sevgilimiz bizi beğenmeyebiliyor. Saç modeli, makyaj stili, seçilen kıyafetler, giyilen ayakkabı ve çanta. Hatta saçımızdaki toka.. Erkekler her şeye dikkat ediyor biliyor musunuz (: Özellikle dış görünüme önem veren bir sevgiliniz varsa daha da zor işiniz. Bu tip erkekler her şeyi eleştirebilme potansiyeline sahip.

Gideceğiniz yere, sevgilinizin yaşına, sizin yaş ve vücut tipinize göre pek çok kriter var aslında stilinizi belirlemek için.

İlk buluşma ilişkinin ciddiyeti açısından önem taşır. Onu ne kadar ciddiye aldınız ve onun için ne kadar hazırlandınız ?

Saçlarınız için bir gece önceden uygun bakımı uygulayın ve saçlarınızın parlak ve bakımlı göründüğünden emin olun. Yüz şekliniz ve yaşınıza uygun size yakışan saç modellerini seçin. Saç modeliniz ne çok iddialı olmalı ne de çok sade..Son günlerin trendi dağınık bukleler ya da düz fön her zaman can simididir.

Cilt bakımı, ağız ve diş sağlığı da her zaman dikkat etmeniz gereken şeyler. Ancak buluşmalar için ayrıca önemli..Dişlerinizi fırçalamayı asla ihmal etmeyin ve yanınızda şekersiz naneli skaız bulundurun. Nefesinizin taze olduğundan emin olmalısınız.

İlk buluşmaya giderken kesinlikle deodorant kullanın. Ter kokmadığınızdan emin olun. Ya da kokmayacağınızdan.. Duş aldıktan sonra parfümünüze uygun deodorantı kullanın ve yanınızda taşıyın.
ilk buluşma
Ayakkabı, kıyafet ve aksesuar seçimlerinizde gösterişten uzak; sade seçimler karşı tarafta olumlu etki bırakmanızı sağlayacaktır.

Yaşınıza ve vücut yapınıza uygun olarak, bulunduğunuz her ortamda sizi şık gösterecek kıyafet kombinleri için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Kalçalarınızı daha ince ve dik göstermek için yüksek bel kesimli bir kot pantolon;

Göbeğinizi daha ince ve sıkı göstermek için bel kısmı detaysız ancak dar kesimli bir gömlek ve belinizi saracak korse tipinde kemer;

Tüm vücudunuzu orantılı göstermek için 2011 modasına uygun kesimde blazer ceket;

Boyunuzu uzun, vücudunuzu ince göstermek için; platform topuklu, ucu açık ya da kapalı ayakkabı;

Zarafetinizi vurgulamak için; metalik renkli ya da küçük incilerden oluşan kolye, küpe ya da yüzük tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir