İnce ve Zarif Görünmenin Kuralları

stilKısa boylu, geniş basenli ya da kalın bacaklı olabilirsiniz. Göbekli ve kalın belli olmak da insanı kısa gösterir mesela. Olduğunuzdan ince görünmek ve zarif bir biçimde kıyafetlerini taşımak için her zaman bir takım giyim hilelerine başvurmalısınız. Bacak boyunuzu uzun göstermek, kalın olan belinizi ince göstermek ya da vücudunuzdaki diğer kusurlu bölgeleri saklamak için, kıyafet seçerken, özellikle kusurlarınızı gizleyecek ama aynı zamanda trendlerden de uzaklaştırmayacak modeller tercih etmelisiniz. İnce ve zarif görünmenin sırrı kıyafet ve ayakkabınızdır !

Hiçbir zaman tercih etmemeniz gereken kıyafetler : Diz altı etek ve elbiseler..Bu tip kıyafetleri asla giymemelisiniz. Bacaklarınızı kısa ve kalın gösteren diz altı etekler, boyunuzu da kısa gösterecek. Kalın, kısa topuklu ayakkabılar ve babetler de yine size hantal bir görünüm verecektir.

Uzun saç, boynu ince gösterir ve size gençlik katar. V yaka tişört ve bluzlar da yine boyunuzu uzun göstermeniz için başvuracağınız ufak ama güzel detaylardır. Derin V yaka bluzlar tercih ederek, boynunuzu uzun gösterebilir ve ifadenize zerafet katabilirsiniz.

Bacaklarınızı daha ince göstermek istiyorsanız; Her mevsimde uzun elbise ve uzun etekler tercih edebilirsiniz. Vücuda sıkıca sarmayan, hafif bol kesimli kıyafetler istediğiniz etkiyi yaratmanıza yardımcı olacaktır.
kıyafetler
Kış mevsiminde bacaklarınızı daha ince göstermek kısa elbiseler giyebilmek için parlak opak çoraplardan faydalanabilirsiniz. Özellikle siyah opak çoraplar bacaklarınızın hem ince hem de uzun görünmesini sağlayacaktır.

Yüksek topuklu ayakkabılar; boyunuzun daha uzun görünmesini sağlarken bacaklarınızın daha ince görünmesine yardımcı olur. Ayakkabı modeli seçiminde bilekten bağlı ayakkabılar ince göstermenin püf noktalarından biridir.

Düşük belli ve dar kesimli kot pantolon giymemenizi öneriyorum. Sezonun modası İspanyol paça kesimli kot pantolonlar vücut tipinize uygundur ve toplamda bütünlük sağlayacaktır.

Düğün için abiye elbise giymeyi düşünüyorsanız; mutlaka uzun elbise modelleri arasından seçim yapmanızı öneriyorum. Etek kısmı volanlı elbiseler hem bacak hem de kalça genişliğinde dengeli bir görünüm sergilemenize yardımcı olacaktır.

Ayakkabı seçiminizde ise yuvarlak uçlu, ince topuklu, bilekten bağlı ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir