Kalıcı Ruj Sürme Teknikleri

Kalıcı Ruj Sürme TeknikleriRuj sürme teknikleri. Kalıcı ve güzel ruj nasıl sürülür? Rujun daha uzun süre kalıcı olması, dudağınıza yakışması ve ten renginize uyumlu olması için nelere dikkat etmelisiniz? Makyajın bir numaralı adımı olan ruj ve ruj nasıl seçilir, nasıl sürülür, işte kurallarıyla ruj..

Güzel görünümlü dudaklar iyi bir dudak çizgisi çizmek ile başlar.

– Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten sürerseniz, ruj daha uzun süre kalıcı olur ve kolay bozulmaz.

– Dudağınıza güzel bir çizgi çizmeniz için ağzını kapalı tutmalısınız ve sivri bir kalem kullanmalısınız. Ucu körleşmiş bir kalem boyayı etrafa saçar.

– Dudak çizgisi için dudağınızın v kısmından başlayın ve köşe kısımlara doğru kısa dokunuşlar yapın. Elinizi, çenenizden destek alarak daha rahat kullanabilirsiniz.

Üst dudağınız bittikten sonra alt dudağınıza geçin ve yine dudağınızın orta kısmından başlayarak dışa doğru çizin.

– Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız kalemi dudak çizgisinin dış tarafından çizin. Doğal görünümü için normalde tam üstünden çizmelisiniz.

– Eğer daha ufak bir dudak görünümü istiyorsanız doğal çizginin iç tarafından çizmelisiniz. Bu işlem dudaklarınızı olduğundan daha ufak gösterecektir.

– Rujun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız sürmeden önce dudağınızı kalemle hafifçe boyayın. Eğer bu tekniği kullanacaksanız, koyu bir dudak kalemi rujunuzun rengini koyu gösterir. Açık bir renk istiyorsanız açık renkli bir dudak kalemi kullanmalısnız.

– Dudak dolgusunu hallettikten sonra ruju sürebilirsiniz. Ruju ruj fırçasıyla sürmeniz daha düzgün bir boyama yapmanızı sağlar. Ruju bitirdikten sonra kağıt veya mendil kullanarak ruj üzerindeki kalıntıları alın.

Kalıcı Ruj Sürme Teknikleri 2Erkeklerin Bayıldığı Rujlar

Klasik kırmızı ruj:Göz alıcı, kendine baktıran, tüm dikkatleri üzerine toplayan kırmızı erkeklerin sevmekten asla vazgeçemeyeceği bir renktir. Eğer kız arkadaşlarınızla bir barda oturuyor ve birileri ile tanışmak istiyorsanız bu renk tam aradığınız renk.

Ateşli pembe:Bu renk daha çok punk, rock yıldızlarını tercih ettiği kadınlara maceracı bir hava katan, marjinallikten korkmayanların tercih ettiği bir renktir. Bu rengi süren kızlar iyi müzik dinler ve romantik bir külkedisi değildir.

Koyu mor:Risk almaktan korkmayan bayanların tercih ettiği, farklılık yaratan, kadına ayrı bir hava katan bir renktir. Doğru kadında koyu renk ruj ilgi çekicidir.

Doğal renk:Erkekler tarafından pek sevilmeyen bu renk kadını olduğundan daha solgun gösterebiliyor.

Açık turuncu:Erkekler bu renk ruj kullanan kızların farklı ve eğlenceli bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyor.

Ayrıca kendine güveni yüksek olan kızların kullandığı bu renk yeni şeyler denemekten hoşlandıklarını da gösteriyor.

Metalik ruj:Eğer olgun bir bayansanız bu ruj sizi basit gösterir. Bu tam bir genç kız işi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir