KAPATICI KULLANMAK

Kapatıcı kullanmak hayatımızın özellikle belli dönemlerinde özellikle haşır neşir olduğumuz zamanlardır. Dönemsel olarak çıkan ya da kalıcı olarak çıkan sivilceler akneler ya ad diğer cilt lekelerinden kurtulmak için kapatıcılara başvururuz. Bu genelde bizim çıkış kapımız olarak karşımızdadır her zaman. Çok güzel bir çözümdür fakat tehlikeli olabilecek durumları da vardır. Bunları bilmek gerek ve öğrenmek gerek. Gerçekten bilinçli olarak kullanmak gerek.

Kapatıcıların kalitesine dikkat etmeliyiz. Kapatıcılarımız şimdilerde bize yardım eden unsur iken birden zarar veren unsur olmasın sakın. Gözeneklerimize verecekleri zararları da göz önüne almalıyız ve her zaman dikkati elden bırakmamalıyız. Aldığımız kapatıcıların fiyatlarından çok kalitesine bakarak alışveriş yapmalıyız. Doğru olan yapmamız gereken seçenek budur çünkü.

Bu seçeneklerimiz bizim elimizdeler. Elimizde olmadan yaptığımız bir hata olamaz. Ciltlerimizi tehlikeye atmamalı ve gerekli özenleri vermeliyiz. Çok büyük sorunların çıkmaması deri hastalıklarına kadar bile uzamaması için dikkat! Büyük öneme vurguluyor şuanda. Farkında olmadan yaptıklarımızı da bu zamana kadar olanların hepsini ama hepsini sorgulamamız gerekmektedir. Cildimiz en değerli kıyafetimizdir aslında değil mi? Elbette cildimizde sorunlar yaşayabilir bunları önlemek için bunları düzeltmek için ve ayrıca da bunların tamamen kökten çıkmamaları başımıza gelmemeleri için uygulamalarda bulunmak gerek. Ne kadar düzenli olarak nemlendirici kullanıyoruz? Cildimize ne kadar özen gösteriyor ve ne kadar zaman ayırıyoruz?

Bu sorulara cevap verebildiğiniz zaman işte cildinize sağlık olarak iyi bakıyorum diyebilirsiniz bir bakıma. Bir de bunu beslenme boyutu vardır. Beslenme boyutunda şunlar vardır: meyveler ve sebzeler tükettiğimiz gıdalarımız. Sebzelere ağırlık vermek gerekmektedir. Vitaminlerimiz aldığımız demirler fosforlar bunlar cildin temel taşları arasında yer almaktadır. Yemekleri ayırt etmeden yemek de bir farklı nokta olarak özen gösterilmesi gerekenlerdendir.

Kapatıcılarımız krem gibi olmalıdır. Ya da pudra şeklinde olanları kullanırken mutlaka ve mutlaka nemlendiricilerle beraber kullanmak gerekmektedir. Bu nemlendiriciler cildinizin yüzeyini uyarıcı nitelikle beraber nemlendirmeyi sağlar ve makyaja kapatıcı kullanımına hazır bir şekle girmesini sağlar.

Cildinizi korumak istemeniz çok doğaldır. Ama aynı şekilde cilt sorunları da doğal bir şeydir. Zaman zaman sıkıntılı günlerinizde ya da çok stres yaptığınız zamanlarda cildiniz bundan etkilenip size tepkiler verebilir. Bunlardan kurtulmak için ört bas etmek değil vermek istediğim mesaj kaliteli kapatıcılar kullanarak daha a üstesinden gelici ve onarıcı özellikte bir şeyler yapmaktır.

Sitenin Meleği.