KISA ETEK MODASI 2010

Kısa etek modası daha da canlanacak. Uzun eteklerde evet çok beğenilmekteler ve kullanılmaktalar. Ama rahatlarına düşkün hanımlar ve özellikle İstanbul da yaşayan birisi olarak ben kendi adıma ve İstanbullu hanımlar hakkında düşüncelerim gelecek olan sıcaklarla da birlikte kısa eteklerimizle çok karşılayacağız. Ferahlığı ve elbette uzun eteklere göre daha da rahatlığı var.

Sıcak zamanlarda işe giderken gezerken arkadaşlarınızla evdeyken gerçekten güzel bir seçenek olacak bize. Spor olanlar ve keten koton olanlar büyük tercihlerde. Genelde saten gibi kot gibi olanlar daha az tercih ediliyor. Koton ve ketenin daha sıcak tutmaması ferah olmasından dolayı bir seçenek var çünkü.

Etekler o kadar çok güzel tasarımlarla geliyor ki istediğiniz gibi etek hemen hemen yer kaliteli mağazada bulmak mümkün. Benim en çok beğendiğim tarz kısa etekler genelde dizim de olup oturduğumda yarım karış kadar kısalan boydakiler ve kemerli olanlar. Özellikle kemer takmak çok önemli çok hoş oluyor.

Burada dikkat edilmesi gerekilen bir nokta var. Kemerimizle gerek çantamızın gerekse de ayakkabımızın sandaletimizin renk uyumu olması gerek.

Kimi hanım aynı renk olarak tercih eder kimisi de renklerin birbirlerini okşaması gibi bir seçeneği tercih ederler. Ben genelde aynı renk olarak tercih ediyorum alışverişi ona göre düzenliyorum. Ayakkabılar olsun kemer olsun çanta olsun bu üçlü gerçekten önemliler bunların uyumları çok önemli. Kemer-ayakkabı, çanta-ayakkabı hepsi uyumlu olmalılar. Özel günlerde de bunlara ayrıca vermemiz gereken özenden daha da fazlasını vermeliyiz.

Giyimin en canlı modası etek bence. Yani şu demek ki en önemli giyim bel kısmında demek istiyorum. Çok güzel bir eteğiniz vardır çok güzel kaliteli bir pantolonunuz vardır ya da giyersiniz onu ama üstünüze basit çok pahalı olmayan belki de temiz ama güzel ütülü bir beyaz t-shirt giyersiniz tüm giyim cuk diye oturur ve harika olursunuz.

Asıl odak bel kısmında diye düşünüyorum ben. Kadınlarımızın da dikkat etmesi gereken bir konu bence. Bir denemek de fayda var bir yapın bir görün bakalım nasıl oluyor.
Hele ki zaten bu yaz sıcaklarından özellikle açık tonlara yüklenmek gerekken.

Kendinize iyi bakın, Sitenin Meleği.