Koton 2010-2011 Sezonu Yeni Kreasyonu

Koton 2010-2011 Sezonu Yeni Kreasyonu Görücüye çıktı ve yeni sezonun moda stilleri yavaş yavaş belirmeye başladı. 2010-2011 Sonbahar ve kış sezonunda öne çıkan Koton tasarımlar, Boyfriend ceketler, eskitilmiş denimler, vücudu saran elbiseler, kırmızı, gri ve mavinin tonları, salaş kıyafetler.. Kısaca aslında bu sezon Kotonda sınır yok.. Sınırsız özgürlük ve sınırsız moda diyelim..

Koton bu sezon bize müthiş bir dejavu yaşatacak ve bizi 2000li yıllardan alarak taa 1940 senesine kadar götürecek. Dar kesim elbiseler, yarasa kollar, derinin asaleti, denimin şıklığı..

İşte Koton ve yeni sezon..

Pudra.com resim galerisi ve fiyatlar : Tıklayın..

80’ler!
Dar elbiseler, asimetrik omuz çizgileri, kadifeler, imitasyon kürkler ve deriler…
Gece kıyafetlerinde kullanılan payetler ve parlak renkli satenler…
Vatka, sofistike ve zarif bir şekilde geri dönüyor. Boyfriend ceketler, bol t-shirtler ve vücudu saran mini etekler, zincir askılı omuz çantaları ile kombine ediliyor. Rocker ceketler ile kombine edilmiş tulumlar, mor ışıltılı, siyah, gümüş ve metalik renkli mini elbiseler, kış gecelerinin anahtar parçaları olarak yer alıyor.

Taytlar ve botlarla giyilen jarse ve triko tunikler, gündüz şıklığının ana temalarını oluşturuyor. Taşlanmış boyfriend jeanler, denim taytlar ve vücudu saran diz boyu denim etekler gözde parçalar arasında.
Sezonun favorisi ise 80’lerden kalma bir hit; dökümlü triko mini elbiseler!
Koleksiyonun başlıca renkleri ise, siyah, elektrik mavisi, şeker pembesi ve fuşya, mor ve gri.

40’ların İzi
Sezonun en belirleyici temalarından biri olan “40’ların İzi”, 1940’lı yılların ince uzun siluetlerini geri getiriyor.
Yumuşak drapelerle şekillendirilmiş, etek, elbise, ceket ve bluzlar, yünlü, saten ve jarse kumaşlarda hayat buluyor ve 1940’ların nostaljik silüetlerini oluşturuyor. Vücudu saran diz altı etek ve elbiseler, etek-ceket takımlar, 1940’ların klasik estetiğini yansıtan anahtar parçalar arasında. Omuza vurgu bu temada da devam ediyor. Drapelerle hacim kazanmış ceket, bluz ve elbise omuzları bu sezonun vazgeçilmez detayları olarak dikkat çekiyor. Dökümlü havuç ve harem pantolonları, yine dökümlü bluz ve ceketler ile tamamlanıyor. Leopar ve şal desenleri bu temaya damgasını vuruyor. Bu temanın başlıca renkleri ise, uçuk kozmetik tonları, deve tüyü, siyah ve pembenin her tonu…

Doğal Feminen Desenler
Yılan, krokodil ve leopar desenleri, bu sezon grafik ve soyut yorumlar ile karşımızda. Mor, mavi, şeker pembesi gibi sezonun en gözde renklerine bürünmüş olarak hayat bulan bu desenler, tek omuzlu maksi elbiseler, bluzlar ve gündelik giyim için hazırlanmış triko ve elbiseler olarak yorumlanmış. Taşlanmış denimler ve retro imitasyon kürkler ile kombine edilen bu parçalar, bu sezonun olmazsa olmaz parçaları arasında. Aksesuarda da karşımıza çıkan bu desenler, özellikle çanta ve ayakkabıda sezonun favorileri.

Kış Harikalar Dünyası
Şal desenleri; kadife biye ve işleme detayları ile hayat bulmuş elbiseler, tunikler, kalın hırkalar ve yıkamalı jeanler ile kombinlenmiş. Turkuaz ve elektrik mavisi, mor, lila, şeker pembe ve kırmızının koyu tonlarından oluşan bu tema, 2009-2010 kışının neşeli yanını yansıtıyor. Deve tüyü tonları, kahverengi süet ve deri çanta gibi aksesuarlarla renklendirilen bu görüntü, diz boyu çizmeler ve düz ayakkabılar ile tamamlanıyor.

Günlük Işıltı
Sonbahar ve kış günlerinde işyerinde kullanılabilecek kazayağı elbise ve takımlar, iş sonrası saatlerde payet detaylar eklenmiş kazayağı t-shirtler ile kombinlenen yıkanmış jeanler, bu temanın anahtar parçaları arasında. Sıklıkla siyah-beyaz tonlarında çalışılmış olan bu desenler, klasik kazayağı deseninin sınırlarını zorluyor. Büyük portföy çantaları, zincir askılı omuz çantaları bu temanın olmazsa olmaz aksesuarları arasında.