MAKYAJDA GÖLGE TEKNİĞİ

Makyajlarımızda günlük hayatımızda değil de özellikle özel akşamlarda özel yemeklerde kullandığımız tekniktir gölge tekniği. Bu teknik bayanlar tarafından çok beğenilir ve uygulanır kimi kesimde nasıl yapacağını bilmez ama öğrenmek için bir şekilde çaba sarf eder. Çok basit bir teknik aslında ama çok da gerekli bir teknik. Bu teknik bir kadında neleri sağlar?

– Daha çarpıcı gözler

– Daha çekici bakışlar
– Ve daha da dikkatleri üzerine toplamasında etkilidir.

Tercihlerimiz bizim her şeyimizdir. Ve her bir tercihimizde bizi oluşturan bir nesnedir. Makyajımızda bizi yansıtan bizim ruh halimizi yansıtan bir nesnedir. Hayatımızdaki sevdiklerimi gibi giyim tarzımız gibi saç modellerimiz gibi bir nesne. Gerek giyim tarzımıza gerekse de bulunacağımız ortama ağırlık veren daha da şık görünmemizi sağlar bu makyaj.

Bir makyajda en önemli olan şeylerden bir tanesi olan göz makyajımıza gerekli özeni ve gerekli değeri vermeliyiz. Şıklığımızı ve güzelliğimizi konuşturmamız gereken ortamlarda kullanılması tavsiye edilen bir numaralı makyajdır. Bu makyajımız bizim aynı zamanda gece boyunca taşımamız için bize bir sorumluluk gibi gelen türdendir. Akmaması için özenli ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya dikkat etmek gerek.

Arada tazelenmesi gibi durumlar için lavaboya gidilmelidir. Ani hareketlerde bulunulmamalıdır. Gözlerinizdeki aşinayı karşınızdakine aksetmek için gözlerinizi süzerek bakmalısınız. Ve kirpiklerinizde rimelleriniz oldukça da güzel sürülmüş olmalıdır. Bu güzellilerin daha da katlanmasını sağlar.

Eğer kirpikleriniz çok büyük değilse çok kısa ise o zaman ince takma kirpikler kullanarak onlara rimel sürebilirsiniz. İnanın fark edilmez bile kullanmadıysanız daha önce çok tereddüt etmenize gerek yok demek istiyorum.
Güzel günler dilerim…

Sitenin Meleği.