Mezuniyet Elbisesi Seçimi

Ve artık okul hayatımızın sonuna geldiğimizi ikinci dönem derslerden çok mezuniyet elbisemizi düşünürken anlıyoruz. Son dönemlerde özellikle kızlar sınavlardan bile çok bunu düşünüp bunun için çalışıyor. O gece mezuniyetin en güzel kızı olmayı herkes ister tabi.. Bi de pişti korkusu var.. Sanırım en mutlu günlerimizden birini moralimiz bozuk bi şekilde geçirmemize sebep olacak en kötü şeylerden biridir pişti.

Bunu engellemek için kendi tasarladığımız elbiseleri diktirir, mezuniyetten çok önce elbisemizi alır, paramız çoksa en iyi markalardan yani herkesin elde edemediği kıyafetleri tercih ederiz. Bunlar etkili çözümlerdir aslında. Ama gözardı etmememiz gereken bi olasılık daha var.

Çok paramız yok ve biz ucuza bu işi kapatmak istiyoruz. Gerçi şimdi ucuza abiye bulmakta oldukça kolay. Ama mağazaları gezerken kimsenin mezuniyet için düşünmeyeceği bi elbiseyi alıp ona bi kaç işlem uygulayıp herkesten farklı ve şık bir elbiseye sahip olabiliriz. O gece önemli olan enerjimizi, gençliğimizi ve mutluluğumuzu yansıtmaktır. Sürekli hareket halinde olacağımızıda düşünürsek rahat ve şık elbise seçmek en mantıklısıdır.

Mezuniyet elbiseleri seçilirken yapılan en büyük yanlışlardan biri bizi olduğumuzdan yaşlı gösteren ağır abiye tercihidir.

Özellikle lise mezuniyetlerinde kendini olduğundan büyük gösterme çabası olduğundan şıkşıkırdım rengarenk abiyeler dururken ağır mı ağır leoparlı taşlı elbiseler seçilir. Mezuniyet elbisemizi seçerken vücut yapımızı bilmek önemlidir. Uzun elbiselerin şıklığı gözardı edilmez ama bu elbiseleri uzun boylu kızlar tercih etmelidir. Daha minyon tipli kızlar tercihlerini kısa elbiselerden yana kullanmalıdır. Göğüsleri büyük veya küçük olan bayanlar göğüs kısmı drapeli elbiselerle bu durumu kamufle edebilir.

Balon etekli elbiseler şirin duruşlarıyla mezuniyete birebir uyan elbiselerdir. Fazlalıklarınız varsa saten elbiselerden kesinlikle uzak durun. Saten görünüş olarak ne kadar alımlı olsada tam bir kusur saçıcıdır. Ufacık göbeği bile ortaya çıkarır. Yine uzun boylu kızlar son dönemde oldukça moda olan balık elbiseleri tercih edebilir. Hareketi kısıtlasada ben illa da şık olacağım diyorsanız bu elbiseler şıklık için biçilmiş kaftan. Ama gençliği ve enerjiyi düşünürsek abartısız, rahat ve kısa elbiseler bu günler için daha uygundur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir