Ne Alalım, Ne Giyelim ?

2011 bahar ayları için ne alalım, ne renk alalım, nasıl alış veriş yapalım ve demode kalmamak, bakımlı ve şık görünmek için nasıl giyinelim ? Her zaman bakımlı, şık ve modern görünmek için 2011 ilkbahar sozonu için nasıl bir trend çizmeliyiz ? Saçlarımız doğal bukleli, su dalgası modelleri, bembe ve doğal renk tonlarında makyaj, güneş gözlüğü, platform topuk, oxford modeller ve sandaletler..Hadi bakalım büyük moda markaları 2011 moda sezonu için nasıl bir kreasyon hazırlamışlar..

 

Desensiz Çıkılmayacak!

Moda devleri kıyafetleri portakallar, maymunlar, barok desenler, çiçeklerle bezetti. Modacılar aklınıza gelecek her şeyi desene ve renge döküyor. Bu kadarı fazla deseniz de moda dünyası bu desenlerle dolup taştı. Bildiğimiz zebra, leopar, puantiye, ekose dışında aykırı desenler koleksiyonlara girdi. Desenleri Givenchy, Roberto Cavalli, Versus ve Moschhino’nun yeni sezonlarında mevcut.  Tasarımcıların yanı sıra moda evlerinin ressamları, grafik tasarımcıları var.

desen

Miuccia Prada son koleksiyonunda herkesi şaşırttı. Bluz ve elbiselerde maymun, muz desenleri, rönesans tabloları gibi desenler oldukça fazlaydı.

Mary Katrantzou’nun modelleri üzerlerinde tablo desenli elbiselerle podyuma çıktı. Stella McCartney bile portakal desenlerine yer verdi. Versace kendi içiçe girmiş kare logosunu katarak desenlerini oluşturdu. Miu Miu da laleleri kullandı.

Bu kadar ağır desenler moda severlerin ne kadar hoşuna gidilmez ama bu tür kıyafetler giyerseniz bir anda gözlerin size çevrileceği kesin.

 

Converse, 2011 İlkbahar Koleksiyonu

Çizgi desenleri ve yıkanmış renklerin öne çıktığı Chuck Taylor All Star, IVY League’deki üniversitelerin tarzlarından esinlenerek oluşturulan Jack Purcell,

Rock ’n roll ve modayı buluşturan Varvatos, kadınlara özel koleksiyon Lady All Star, orijinal One Star Classic 74’den esintiler taşıyan One Star, klasik çizgileri yeni yönlere taşıyan Star Chevron Star Player…

Converse koleksiyonu, yeni sezonda da zengin temalarla tüketicisiyle buluşuyor.

Chuck Taylor All Star

Converse, müziği, sanat ve kültürünü yansıtan İlkbahar 2011 Chuck Taylor All Star koleksiyonunu takdim ediyor.  Tüm zamanların en simgesel ayakkabısı olan Chuck Taylor All Star ayakkabıları, asi ama iyimser duruşuyla tarihi günümüze taşıyor. Yeni plaj serisi, tatil günleri ve haylazca yaşanacak güneşli öğleden sonraları için geri dönen Chuckit modelinin yanı sıra, parmakarası ayakkabısı Thong Sandal, ve spor ayakkabı silhuetinde Cutaway ve Coast shoes modellerinden oluşuyor. Chuck Taylor All Star Koleksiyonu’nda Lady All Star koleksiyonuyla sadece kadınlara özel bir deneyim sunuluyor.

Jack Purcell

Bu sezon Jack Purcell koleksiyonunun alışılagelmiş tarzı, akademik bir anlayışla yoğrulup, Ivy League’e doğru bir yolculuğa çıkıyor. A.B.D.’deki en prestijli üniversitelerinden oluşan ilkbahar koleksiyonu, bu kolejlerin spor anlayışı, zerafet ve geleneklerini vurguluyor. Klasik erkek giyiminden alınmış yeni malzemeler, yaratıcı dikişler, canlı renkler ile oluşturulmuş koleksiyonun her yeni modeline, köklü üniversitelerin gelenek ve akademik ruhları yansıtıyor

Varvatos

Amerikan spor anlayışını hard rock akımı ile birleştiren Converse by John Varvatos ilkbahar koleksiyonu klasik Converse modellerine eşşiz ve seçkin özellilkler katıyor. Converse by John Varvatos’un simgesi olan boya, cila, dokuma, desen baskı, zımbalar gibi sanatsal özellikleri, Chuck Taylor All Star, Pro Leather ve Star Player modellerinde bir araya geliyor. 70’lerin Converse klasiklerine rafine bir punk havası katılarak, her ayakkabıda, kendine has, el yapımı hissini veren bir görünüş yaratılmış.

Marimekko

Converse, kadınlara özel 2011 İlkbahar koleksiyonunda Finlandiyalı ünlü tasarım firması Marimekko ile ilk kez ortaklık kurararak, Converse’in en popüler ürünlerini Marimekko imzalı grafiklerle bir araya getirdiğini açıklıyor. Marimekko’nun en önemli tasarımcılarına ait, firmanın çarpıcı, canlı tarzını yansıtan klasik desenlerinden bir bölümü, Converse koleksiyonu için seçildi. Marimekko tasarımları, Chuck Taylor All Star High ve Ox, Jack Purcell Helen ve yepyeni bir çizgi olan Chuck Taylor All Star PJ serilerinde kullanılacak.

One Star

Converse, orijinal One Star çizgisinden esinlenen One Star 2011’i lanse ediyor. İlk kez 1974 yılında tanıtıldığında, One Star Classic 74 hızla A.B.D. batı yakası sörf ve kaykay gruplarının en beğenilen ayakkabısı olmuş, daha sonra 90’ların grunge akımı tarafından benimsenmiş ve günümüze kadar geliyor.

Star Chevron

Converse, yaşam tarzı, kaykay ve basketbol modellerinde Converse Star Player’in ön planda olduğu İlkbahar 2011 Star Chevron koleksiyonlarını tanıtıyor. Star Player EV ilkbahar modellerinde üç eşşiz modern stil ile markanın basketbol mirasını sürdürüyor. Converse Skate ve BF koleksiyonları Rune Glifberg ve Kenny Anderson gibi kaykay kahramanlarının kullanımı için ve imzalarıyla oluşturulmuş. Yine kaykay için Converse XLT ve Converse All Star Training koleksiyonları da lanse ediliyor. Converse basketbol koleksiyonu yeni performans ve saha dışı modelleri de getiriyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir