Pastel Renk Kıyafet Kombinleri

Pastel renkler nasıl kombin edilir, hangi pastel renk birbiriyle kullanılır ve uyumludur? Pastel renk kıyafet giymek isteyen kadınlar için birbirinden uyumlu ve değişik pastel renk uyum rehberi!

Bu sezon pastel renkler yine moda.

Pastel renk nedir? Hangi renklere pastel denir?

Pastel renkler mattır, soluktur. Neon renkler gibi canlı ve parlak renkler değildir. Yani beyazla yumuşatılarak rengi açılmış ya da soluklaştırılmış renktir, rengin saf olarak kullanılması daha gerçekçi bir etki yaratırken pastel renklerin kullanılması da romantik bir etki yaratabilir.

Pastel renkli kıyafetlerinizi siyah ile birlikte kullanmayın. Ya da diğer koyu tonlarla. Lacivert yerine mavi, kahverengi yerine krem rengini tercih edin. Gri her zaman siyahtan daha iyi görünür bu kombinasyonda. Zamansız bir kombinasyon için soluk gri ve lavanta rengini deneyin. Çok şık olur.

Pastel renkleri aynı kombinasyon içerisinde, değişik parçalarla bir arada kullanabilirsiniz tabii ama biraz kontrast yaratmakta fayda var. Renkler daha çok ortaya çıkar böylece. O yüzden zıt gibi görünen renkleri kombinlerseniz daha güzel olur. Yeşil ve mavi, lila ve sarı gibi.

Baştan aşağı aynı tonda giyinmek isterseniz, kemer ve çanta gibi aksesuvarlarla kontrast yaratabilirsiniz.

Pastel renklerde giyindiyseniz takı konusunda dikkatli olun. İnci yerine gümüş veya altın rengi aksesuvarlar tercih edin. Çünkü hem pastel hem inci ile yaşınızı olduğundan büyütebilirsiniz.

İlginç bir çorap giyin. Mesela bej rengi bir elbise giydiniz, soluk sarı bir çorap giyin? Ya da tam tersi. Önyargıları yıkın bu konuda! 40’lı yılların bu şekilde nasıl şık olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir