SAÇ MODASINDA 2010 YILI

Yıllardan 2010 a geldik. Güzel bir kışıydı geldi geçti artık nisana geldik çattık. Kışın modası ayrıydı yazın modsı ayrı baharın farklı. Her şeyin farklı güzellikleri var.

Mevsim mevsim renk renk içimiz daha da şenlenmeye devam ediyor. Hayat ne olursa olsun devam ederken biz de onu arkasından değil yanından yakalayıp yanından gitmeye çalışıyoruz.

Her zaman istediklerimiz olmasa da isteklerimizin peşinden koşmasını biliyor ve hayallerimizin uğruna emekler veriyoruz.

Tasarımcılarda her bahar olduğu gibi bu baharda biz hanımlar için bir sürü emekler verdiler.

Kendi tasarımlarını bir sürü insana sunan tasarımcıların heyecanı da git gide artıyor. Podyumlarda yapılan sergiler kıyafetler ve en önemli nokta olan saç stilleri 2010 un yavaşça şekillendi. Kadınların hayranlık ve beğenisi kazanan saçlar bu sene yolda evde işte farklı ortamlarda karşımıza çıkacak. Bu güzellikleri birazda inceleyelim.
Saç modası bu yıl çok doğallıklar ve sadelikler üzerinde işliyor.

Temelde bu ana düşünce var. Saçlar boy olarak uzunlar. Uzun saç modası hala devam etmekte bu baharda uzun saçlar ve onların modelleri farklı açılar yakalamaya çalışma figürleri gözler önünde olacak. Uzun saçların tokalarla spreylerle şekillendirilmesi topuzlardan çok dağınık toplamalar gibi stiller var.

Saçların düzlük dereceleri ve kıvırcıklı lüle lüle tüm desenler kıyafetlerden yola çıkarak ayrıca tasarlanmış. Açık renkli kıyafetlerde genelde düz saç modelleri ve koyu renklerde de dalgalı modeller var. Yazın da tasarımını etkileyecek gibi görünüyor bu tasarımlar.

Kadınların her birisi farklı saç modelleri arayışlarını bu bahar tasarımlarıyla kapatacaklar diye düşünüyorum. Kuaföre gittiğinizde bir şey istiyorum ama nasıl işte şöyle olsun böyle olsun değil de ben bunu istiyorum diyeceksiniz ve güzelce ne istediğinizi tarif eden bir saç modeliniz olacak.

Bu saç modellerinizle her ortama farklı atmosferlerle farklı hareketler katacaksınız. Saçlarınızdaki renkler ve o renklerin ışıltıları da modanın içersinde ve sizin için tasarlandı. Saçların ana rengi uçlarda röflelerle desenler verilmiş durumda.

Ve bu desenlerin kıyafetlerle ahengi kurulmaya çalışılmış. Sizde kıyafetlerinizle eşdeğerde saç renklerine başvurabilirsiniz.

En seçilen saç rengi çikolata kahverengi. Tüm kadınlarda klasik bu sene sarıdan ve karamelden çok buna dönüş görülmektedir. Hiç denemeyenler özellikle yakışmayan diyenler bile çok beğenecekler diye düşünüyorum. Denemelisiniz. Mankenlerde de böyle bir dönüş tasarımcılarda da böyle bir 2010 a dair saç modellerinde tasarımlar var.

Sitenin Meleği.