Saça Doğal ve Dağınık Bukleler Vermek

bukleDoğal saç bukleleri moda şimdi. Orta boy ya da uzun saçlara artık bukle bukle model veriliyor. Tvde, filmlerde, dizilerde herkeste bu doğal ve dağınık bukleleri görebilirsiniz. Üstelik kısacık saçlar bile böyle dalgalandırılabiliyor. Oldukça güzel duran bu bukleleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. İhtiyacını olan tek şey saç maşası. Saç maşanız olduğu sürece siz de kendi kendinizin kuaförü olabilirsiniz. Modadan geri kalmayın ve siz de saçlarınızı dalgalandırın !

Evde nasıl bukle yapılır ve saça dalga verilir ?

2011 yılında saçlarda doğallık oldukça ön planda. 2011 moda sezonunda saçlarda doğal düşen belirgin bukleler ve doğal dalgalar çok moda. Doğallık en büyük cazibedir. Yapılmış gibi durmayan, kendiliğinden şekil almış gibi görünen kıvrımlar ve buklelerle hem feminen hem rahat görünebilirsiniz.

Maşa ile daha belirgin dalgalar, fön ile de yumuşak dalgalar elde edebilirsiniz. Eğer saçınız çok yıpranmamış ise, su dalgası ve perma ile de istediğiniz buklelere uzun süreliğine sahip olabilirsiniz.

Saçları bu şekle sokarken aslında zahmetli hiçbir işlem uygulanmıyor. Saç hafif bir köpük yardımıyla kendi halinde kurutuluyor. Daha sonra ise görünen bölgedeki saçların uçlarına maşa ile şekil veriliyor. Burada saçın doğal görünmesi için maşayı kullanmak ve maşa hareketlerini doğru yönde yapmak çok önemli.

MAŞASIZ DOĞAL BUKLELER ELDE ETMEK İÇİN !

Saçınızı dalgalandırmak ve saçlarda doğal görünümlü bukleler elde etmek istiyorsanız, nemli saçınızdan tutamlar alarak, elinizle yuvarlayın ve küçük toplar haline getirin. Ardından bir bez ya da kurdele parçasıyla bağlayarak, iyice sağlamlaştırın. Daha güçlü sonuç elde etmek isteyenler sprey, köpük ya da jöle kullanabilirler. Kuruduktan sonra saçlarınızı açın ve öne atarak, parmaklarınızla hacim verin. Tarama yapmayın.

Püf noktaları

– Nemli ortamlarda saçınız istemediğiniz şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir saç serumu kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden ise kaçının.

– Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Asi buklelerinizi “styling” yani şekillendirme ürünleriyle uysallaştırabilirsiniz.

– Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Düzleştirici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları düzeltebilirsiniz.

Ayrıca bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcık saçların tüm esnekliğini yok eder. Bigoyla kurutulan saçlarda ise bukleler ve dalgalar iyice ortaya çıkar, çok havalı görünürler.

bukle

bukle