SAÇLARINIZA MODEL VERİRKEN DİKKAT

Saçlarınız her zaman sizden bir tarz bekler ve bir model beklerler. Ama bunları yaparken de dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Saçlarınız istediğiniz gibi hal almayabilir istediğiniz özelliklerde olmayabilir. Her zaman aynı şekilde olacak diye her zaman aynı kesimde kalacak diye bir şey yok. Bunlara göre dikkat etmemiz gerekenler;

– Saçlarımızı yıkadıktan sonra kuruturken özellikle biraz nemli kalmasına izin vererek kurutma işlemlerimizi yapmalıyız.

Bu şekilde kurutma işlemi yapmak saçlarınızı daha ferah olmasını kalmasını ve içinden daha iyi bir şekilde kendisini toparlamasını sağlamış olacaksınızdır. Kendi kendine kuruması durumlarında belki çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ondan ayrıca bir madde açmak istedim. Çoğu saç yıkandıktan sonra kurutulmazsa mat ya da daha kuru daha elektriklenmiş olabiliyor.

– Saçlarınızı şekillendirirken bazen bazı ürünler kullanırız. Özellikle spreyler bu konuda en çok tercih edilen ürünlerdendir. Spreylerimizi alırken de dikkat etmemiz gereken şey; sert spreyler olmasına dikkat etmek gerek yumuşak olan spreyler kalıcılık sağlamaz ve sizi gün boyu götürmez. Spreyleriniz ağır olmalı ve kullanımlarını da genelde saçlarınız uçlarına yaparak halletmelisiniz.

– Dalga izleri yapmak için saçlarınızın her zaman şakaklarından başlamalısınız. Ve sprey kullanmalısınız.

Bununla beraberinde elbette ki saç kurutma makineniz olmalıdır. Saçlarınıza önce şakaklarından tutup dalga modeli için maşanızla sıkın ardından da bir kereliğine bırakın. Sonra sprey sıkın ardından tekrar şakaklarınızdan tutun ve aynı işlemi yapmak için sıkın maşanızla saçlarınızı 5 dakika boyunca saçlarınıza saç kurutma makinesini üfletin.

Sitenin Meleği.