Türkiye’de Kaliteli Giyim Markası Tavsiyesi

lcw 2013Bence Lcw-Defacto-Collezione ve Colin’s hemen hemen aynı ayarda. Colin’s model olarak daha değişik ve benim de çok hoşuma giden ürünler üretiyor ancak kalite anlamında hepimizin kolayca ulaştığı bu markalar maalesef çoğu zaman bizi sıradan ve basit gösteriyor. Çünkü sıradan ve basit üretimler.

Bu nedenle bu markaları ev giyiminde ya da gündelik hayatta tercih ediyorum. Çalışmadığım ve okumadığım için sık sık girdiğim sosyal ortam yok. Ama eğer çalışsaydım ya da ünv. falan okuyor olsaydım, şayet maddi gücüm varsa, ya da yoksa bile bu markaları tercih etmezdim..

Çünkü, kısa ve net: Kalitesizler. Kalite nedir? Kalite kumaşın elde dilmesiyle başlar. Model kesimi, beden kalıpları, renk tercihleri ve renklerin kalıcığıyla devam eder.

2 farklı marka jean pantolon düşünün. İkisinin de yüzde 98i pamuk, 2 si elastan olsun. İlk bakışta aman ikisi de pantolon işte der ucuzunu alabilirsiniz. Ama öyle değil işte. Kesim, giyildiğinde vücuda oturuşu, paça kesimi, renklerin kalıcılığı ve kumaş kalitesi ciddi ciddi çok fark ediyor. Ki zaten şık görünen insanların üzerinde böyle basit markalar olmaz.

Her markayı da denedim ve sonuçta ben de kullanıyorum :) Ama genellikle, parasına bakmadan nispeten daha iyi markaları tercih ediyorum. Günlük hayatta, spor giyimde Lee Cooper diğer saydığım markalara kesinlikle fark atar. Dokuma ve kalitesi ürünlere dokunduğunuzda bile belli eder kendini. Arada fiyat olarak pek fark yok üstelik. Spor giyimde Lee Cooper ve Mavi hem uygun fiyatlı hem de nispeten kaliteli ürünler üretiyor.

Kaliteli sandığım ama kullandığımda Lcw gibi olduğunu gördüğüm iki marka Zara ve Bershka. Lcw aşağılamıyorum, sadece kalitesi ortada. Bunu demek istedim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir