YAZ AYLARI İÇİN SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

Yaz aylarında saçlarınıza tıpkı kış aylarında verdiğiniz gibi bakımlarla özen vermelisiniz dikkat etmelisiniz. Kışa oranla yaz aylarında aslında saçlara dikkat etmek daha kolay bakımı daha kolay demek isterdim ama maalesef ki yaz aylarındaki tatil durumlarımız başta olmak üzere bu pek de mümkün olmuyor. Hemen saçlarımız yağlanabiliyor ya da kupkuru kalabiliyor. Bizi bu durumlar can sıkıcı rahatsız edici durumlara getiriyor.

Dikkat edilmesi gereken noktalara değinelim teker teker şimdi:

1. Saçlarınıza çok fön çektirmeyin. Genelde her yere giderken gezerken tozarken a da makineniz sizde vardır her adımda föne doğru yöneliriz. Asla yapmamız gereken bireydir bu aslında.

Saçlarımız sıcak hava da sıcak rüzgârla temas halinde daha çok kırılgan halde olacaktır ve daha çok yıpranacaktır. Saçlarınızı matlaştırmaya kadar gidebilir bu durum. Kesinlikle dikkat edilmelidir. Fönü aralıklarla çektirmek gerek.

2. Fönden bir sonraki makinemiz da düzleştirici ve maşalarımız. Bunların kullanımına da gayette dikkat vermek gerek. Çok yüksek ısı seviyelerinde kullanmamak gerekmektedir. Aksi halde daha da çok yıpranmayalar kırılmalar olacaktır.

3. Kullanılan şampuanlara ve saç kremlerine daha da özen göstermeliyiz. Saçlarınızı kuvvetlendiren güçlendiren saç bakım ürünlerinden almalısınız. Bu ürünlerin kullanımını sıcak havalarla beraber arttırmalı ve 2 günde bir olmak üzere kullanmalısınız.

4. Jole gibi saçlarınızı dondurucu spreyleri de dikkatli kullanmalısınız. Saçlarınızın siz farkında olmadan daha da çok dökülmesine yer yer açıklıklara neden olabilir. Sürerken diplere doğru çok yoğunlaşmamaya bakın.