Altın Çilek Nedir ? Faydaları

Altın çilek nedir ? Altın çileğin faydaları : Yüksek posalı bir meyvadır ve şeker hastalarına oldukça faydalıdır. İnsanı tok tutan altın çilek antioksidan bakımından da çok zengindir. Eğer zayıflamak istiyorsanız altın çileği bol bol tüketin. Bol miktarda mineral barındıran altın çilek C vitamini bakımından da oldukça faydalıdır.

Altın çilek çok pahalı bir meyva. Çünkü ülkemizde yok ve daha çabuk bozulan bir meyva.

Umarım ucuzlar (:

Altın çilek nedir, nasıl bir meyvedir, altın çileğin faydaları nelerdir, diyet yaparken altın çilek meyvesinin yenmesi zayıflatır mı, kimler altın çileği yiyebilir ?

Altın çilek meyvesi C vitamini zengini, her yaştan insan için faydalı, bol posalı ve idrar söktürücü özelliği olan son derece kaliteli bir meyvedir. Altın çileğe mevye deyip geçmemek lazım çünkü altın çilek bildiğimiz pek çok meyveden çok daha faydalı ve değerlidir. Diyette altın çilek yenmesinin de hiçbir zararı bulunmamaktadır. Altın çilek meyvesini şeker hastaları bile rahat rahat tüketebilir.

Altın çilek meyvesi nedir ?

Altın çilek bağırsakları çalıştıran,

Bol idrar söktüren,

Antioksidan özellikte olup kanı temizleyen,

Kabızlığı gideren,

Cildi güzelleştiren,

Mayhoş bir tadı olan ve şu sıralar fiyatı birazcık pahalı olan,

Nadir bulunan kiloyla değil gramla satılan,

Kaliteli bir meyvedir ve altın çilek kurusu olarak satılır.

Altın Çilek dünyanın lif oranı en yüksek meyvesi olduğu iddiasındadır. Lif oranı en yüksek olan bitkilerden biri olarak ZAYIFLATICI ÜRÜNLER arasında yerini almıştır. Lifli meyvelerin ortak özelliği uzun süreli ve gerçek bir tokluk hissi uyandırması ve iştahınızı kapatmasıdır. Lifli gıdalar su kaybına sebep olmadan yağ yakımını arttırma özelliğine de sahiptir.

Yapılan araştırmalara göre en fazla lif içeren bitkilerden bile birkaç kat daha fazla lif içeren yapısı onu bu sıralamada birinciliğe yükseltmiştir.

 

Altın çileği.. Ona Altın Çileği diyen de var altın çilek meyvesi diyen de.. Altın çilek meyvesi yiyen zayıflar mı esas konumuz bu aslında. Pek çok kadın yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte zayıflama telaşına düşüyor. İşte zayıflama telaşı içinde, nelerin kolay zayıflattığını sorusu da kafaları kurcalıyor. Altın çileği yiyip zayıfladığını söyleyenler de ekranlara sıkça gelince tabi hanımlar daha da meraklanıyor. Nedir bu altın çileği ve ne işe yarar ? Altın çilek meyvesinin faydalarına önce göz atalım. Altın çileği tanımadan altın çilek hakkında bir fikre sahip olamayız değil mi ?

ALTIN ÇİLEK MEYVESİNİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ İÇERDİĞİ YÜKSEK ORANDAKİ C VİTAMİNİ. Altın çileği yememiz için o kadar neden var ki arkadaşlar. Öncelikle altın çilek meyvesi zayıflamada şu nedenle kullanılabilir; Altın çileğin ödem atma gibi bir özelliği var. Altın çilek vücudumuzda biriken ödemi dışarı atmamıza yardımcı oluyor. Böylece fazlalıklarımızdan kurtulamamız da kolaylaşıyor.

Bunun yanı sıra altın çilek bağırsakları da çalıştırıyor ve kabızlığı yok ediyor. İçerdiği yüklü miktardaki posa sayesinde bağırsakları temizliyor.

Altın çilek pürüzsüz, kolay şekil alan, parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü sulu ve içerisinde çok ufak açık sarı çekirdekleri vardır. Dinlendirildiğinde tadı tatlılaşır.

Altın çilek, yuvarlak bir meyve olup ağırlığı 5-7 gram arasındadır. Çapı yaklaşık olarak 2 cm’dir. Altın çilek taze iken doğal, kağıtımsı, sarımsı, bir kabuk ile kaplıdır ve yenilebilmesi için çıkarılması gerekmektedir.

Altın çilek taze olarak, kurutulmuş olarak tek başına veya meyve ve sebze salatalarında diğer ürünlerle beraber de tüketilebilir. Ayrıca çikolata ile kaplanıp tatlılarda da kullanılabilir. Reçellerde, soslarda keklerde vs. kullanılabilir. Altın çilek karışımlarda yada tek başına kullanılabilir. Bu egzotik meyve aynı zamanda çok sağlıklı ve tıbbi olarak birçok faydaya sahiptir.

ALTIN ÇİLEĞİN FAYDALARI

Kilo vermeye yardımcıdır

Diyabet (şeker) hastalarına faydalıdır.

Sindirim sistemindeki parazitleri yok eder.

Dünyanın en zengin lif oranına sahip meyvesidir.

C vitamini oranı yüksektir.

Antioksidan ihtiva eder.

Aynı zamanda bu mucizevi meyve kanı arındırır.

Görme sinirlerini yapılandırır.

Prostat ve boğaz hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri vardır.

w w w .altincilek. c o m

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir