Bahara Özel Kadınca Bitkinlik ve Yorgunluk

Evden işe geldiğinizde ya da bir geziden bir davetten geldiğiniz de bunları da bir kenara atın hiçbir şey yapamasanız bile yoruluyor musunuz? Hemen her şey de nefes nefese kalıyor. Vücudunuz yatmak uzanmak mı istiyor? O zaman önce kendinizi tembellik testine tutacaksınız. Daha sonra kendinize yol çizeceksiniz.

Tembellik testi..

– Kendinizin ne kadar hareketli olduğunu dikkatle izleyin. Su almak için bile evden bir aile bireyine mi söylüyorsunuz yoksa kendiniz mi kalkıp alıyorsunuz.

– Sabah yatağınızı ne kadar sürede topluyorsunuz. Hatta toplama gibi bir huy elde etmiş değil misiniz?

– Merdivenleri mi yoksa asansörü mü kullanıyorsunuz?

– İş buyurmak da hangi işleri tercih ediyorsunuz?

– Buyurduğunuz işler nelerdir ve evde en çok kime iş buyurursunuz?

– Evdekiler sizin tembel olduğunuzu söylüyorlar mı?

Bu gibi soruları kendinize sormaya başlamalısınız. Gerçekten bu sorular sizi düşündürecektir. Ve sizde hatalarınızı yavaşça görmeye başlayacaksınızdır.

Bunların haricinde eğer hala bitkinlik iş stresi ve benzeri durumların yorgunlukları varsa bitkisel çözümlere yönelmeli ve ilaçlardan sakınmalısınız. Çok sıklıkla ilaç kullanmak ağrı kesiciler gibi tavsiye edilmez. Vücudunuz daha sonrasında onlara bağışıklık gösterebilir farklı durumlarla da yüz göz olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden tavsiye etmiyorum. Midenizde bunu kaldırmayacaktır bir süre sonra.

Papatya çayı ve şerbetçi otunu kullanmalısınız. Papatya çayı yorgunluğunuzu alacaktır ve şerbetçi otu da çok tesirli bir çay olmakla birlikte aynı siyah çayınızı demler gibi az olarak kullanmalısınız ağırdır şeker kullanarak tüketebilirsiniz. Geceleri iyi ve rahatça uyku çekmenizi sağlayacaktır. Sabah uyandığınızda da rahat uyanırsınız. Zinde uyanırsınız.

Sitenin Meleği.