Canan Karatay Yumurta Nasıl Yenmeli?

Yumurtayı az pişmiş, rafadan, sarısı kayısı kıvamında olacak şekilde pişirmeliyiz. Canan Karatay, sağlıklı pişmiş yumurtayı kesinlikle yememizi öneriyor. Yumurtanın sarısı çok piştiğinde trans yağlar açığa çıkıyor ve faydalanmak şöyle dursun, yumurta zararlı bir hale geliyor. Yumurta sarısında kolin adlı aminoasit vardır. Kolin, beyin ve sinir sistemi çalıştıran bir ana maddedir. Kolin, karaciğer yağlanmasını önler.

Yumurta sarısı işte bu açıdan çok faydalıdır. Karaciğer yağlanması olanlar özellikle yumurta sarısını az pişmiş yemelidir.

Canan Karatay’dan yumurta pişirme tarifleri

Biberiye Otlu Yumurta Yemeği Tarifi

Biberiyeli Omlet İçin Neler Lazım?

Biberiyeli omlet, önceden ısınmış, saf tereyağlı bir tavada yapılır. Omlet için 2 yumurta çırpılır. 1 tatlı kaşığı kuru biberiye de hazırlanır. Kristal kaya tuzu, karabiber, pul biber ve kimyon da eklenir. Bu omlete el ayası kadar yani avuç içi kadar da peynir eklenir.

Omletimiz hazır.

“Canan Karatay Yumurta Nasıl Yenmeli?” için 3 yanıt

  1. Sırf sana yazmak için olusturdum hesap. gölge misin nesin amma geri zekalı bir o kadar da cahilsin… Bedduan dönüp dolaşıp sana gelirse şaşırma.

  2. BEN canan hocanızı hiç sevmiyorum çünki çok delilsiz ve senetsiz konuşuyor…Ayrıca ömrüde bol olmasın biran önce yerini genç düşünürlere bıraksın..

  3. Canan hocayı severek takip ediyoruz. Hocam ağzınıza sağlık. Ömrünüz bol olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir