DİYETLER SAĞLIĞA SAĞLIK KATIYOR

Diyet bir insanın hayatında yeni sayfa beyaz bir şekilde yazısız çizisiz şeyler oluşturmasıdır. Hayatına bir dönem getirmesi sağlığı için güzel bir başlangıçtır. Artık çok kilolu olmak da bir hastalıktır deyimleri ile de gerçekten kilolarınızdan kurtulmak fazlalarınızı eritmek yok etmek istemek sağlığınız için mucizelerdir. Bu kararı vermiş olmak ve bu karara inanıyor olmak amacınıza ulaşmışlığınızın yarısı demektir. Diğer yarısı da zaman ve emek denen iki kavramın birleşmesi ile gelecek şeylerdir.
Sağlığınız için yapılan hiçbir müdahale boşa değildir boşa gitmez.

Diyet listeleriniz diyetteki dikkat konularınız özeniniz kendinize güveniniz iradeniz her şeyinizle siz bir düzende hayat yaşarsınız. Ve bu düzen sizin vücudunuzun isteklerini bir plan şeklinde uygulamasıdır bir rayına oturması ve bu rayın dengesinin hep ince ince işlenmesidir. Bu düzen de kanser adına sizin yapılan araştırma ve tetkikler sonucunda kanser olma riskinizi azaltmak da olduğu yönünde.

Diyet yapan hanımlar genelde diğer hanımlar göre kanser olma risklerini daha da düşürüyorlar. Çünkü diyet yapan hanımlar daha sağlıklı beslendiklerinden daha özenli beslendiklerinden dolayı kanser olmak onlara git gide uzaklaşıyor.

Kanser belli başlı eksikliklerden de doğabilecek bir hastalık olduğundan sağlık ihmalkârlıklarından doğduğundan dolayı bu bence diyet uygulayan hanımlar için bilmeleri gereken çok güzel hem bir güzel hem bir hem de güzel bir genel kültür bilgisidir.

Kanserin düzenli sağlıklı sporlu bir hayata elini uzatması çok zordur. Hele ki de sigara içmeyen de alkol almayan uyuşturucu gibi illeler kullanmayan birisi iseniz tertemiz bir hayatınız var demektir. Beyaz sayfalarınız hayatınızın çok çok uzun zamanca yine defterinizde olacaktır demektir bu. Eskiden daha da gelişmeyen seçenekler de vardı.

Kanser olan hastalara direk ölümcül bir hastalık gibi bakıyorlardı. Çözümü yoktu. Ama şimdi tıbbın gelişmesi ilerlemeler yapılan araştırmalar çıkan sonuçlar her şey kanseri yenmek için bize tek tek seçenekleri sunuyor. Ama yine de ölümcül derece de olanları var yine tıbbın yetişemediği elini uzatamadığı yerleri var yani kişiye kişini vücuduna bağlı olarak gelişenleri var. Bunları da düşünüp aslında hiç yakalanmamayı planlamak gerekli.

Hiç elimizi eteğimizi kanser denen kötü hastalığa o kötü gelecek günlere bulaştırmamak gerekli. Önemli olan tıpa güvenip geçer demek değil. Elbette tıpa güveneceksiniz ama o kötü hastalık günlerini yaşamayı kim ister o zahmetli günleri hastane odalarını kim görmek oralarda kalmak ister ki? Sağlık ihmale gelmez.

Sitenin Meleği.