Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları

Elma sirkesi sağlıklı mı ve zayıflatır mı ? Evet elma sirkesi son derece sağlıklı bir besin maddesi ve tabi ki de doğru kulklanıldığı taktirde elma sirkesi kullanmak bizi zayıflatıyor. Sağlıklı bir yaşam için hepimizin mutfağından mutlaka elma sirkesi bulunmalı. Çünkü kokusu ve tadı pek çoğumuzun hoşuna gitmese de elma sirkesi zayıflatıyor, forma sokuyor, cilt ve sağ güzelliğine sayısız katkı sağlıyor, bedenimizi içten dışa komple temizliyor. Kısa elma sirkesi tam bir hayat iksiri. Mutlaka hepimiz bu doğal sağlık küründen faydalanmalıyız.

Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez.

Ergenlik sivilceleri, dış derinin sıkılığı, gaz şişkinliği, kabızlık gibi birçok soruna yararı bilinen elma sirkesinin yüksek potasyum nedeniyle böbrek hastaları, asit değerinin yüksek olması nedeniyle de ülserliler ve gastriti olanlar tarafından tüketilmemesi gerekir.

Ömer Ören ise elma sirkesini insanların da çok rahat bir şekilde kullanabileceklerini, ancak sirkenin tok karna ve yenilen yemeklerin binde 6’sı kadar alınmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Ören, aksi takdirde fazla alınan sirkenin vücuda zarar verebileceğine işaret etti.