Elma Sirkesinin Zararları Da Var !

Dikkat edin, zayıflayacağım, sağlıklı olacağım ve güzelleşeceğim derken varolan sağlığınızdan da olmayın. Çünkü elma sirkesinin evet sayısız faydası var ama bilinçli kullanılmadığı taktirde en az faydaları kadar zararları da var. Her zaman dediğimiz gibi, azı karar çoğu ve ölçüsüz olanı zarar.. Elma sirkesinin sağlığımız için en büyük faydası taşıdığı mineraller dolayısıyşa vücudumuzu içten dışa temizlemesi. Ama ne yazık ki elma sirkesinin zararları da mevcut.

Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez.

Ergenlik sivilceleri, dış derinin sıkılığı, gaz şişkinliği, kabızlık gibi birçok soruna yararı bilinen elma sirkesinin yüksek potasyum nedeniyle böbrek hastaları, asit değerinin yüksek olması nedeniyle de ülserliler ve gastriti olanlar tarafından tüketilmemesi gerekir.

Ömer Ören ise elma sirkesini insanların da çok rahat bir şekilde kullanabileceklerini, ancak sirkenin tok karna ve yenilen yemeklerin binde 6’sı kadar alınmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Ören, aksi takdirde fazla alınan sirkenin vücuda zarar verebileceğine işaret etti.

Bizler de elma sirkesi kullanırken çok dikkatli olmalıyız.