Elma Sirkesiyle Bitkisel Bakım Yolları

Elma sirkesi bitkisel cilt bakımı ve güzelliği konusunda devrim yaratan ve tabiri caiz ise yeniden keşfedilen bir besin maddesi. Özellikel zayıflama konusunda çığır açan elma sirkesi, elma sirkesi zayıflatır mı, sorusuna direkt yanıt oluyor ve elma sirkesini kullanan herkes elma sirkesinin zayıflattığını ifade ediyor. Elma sirkesi kilo verdiriyor, saçları parlatıyor, cildi netleştiriyor ve içten ve dıştan bize sağlık veriyor.

Gelin isterseniz elma sirkesiyle ilgili bütün sorulara tek bir konu üzerinden cevap verelim.

Elma sirkesi zayıflatır mı ?

Elma sirkesi nasıl zayıflatır ?

Elma sirkesinin faydaları nelerdir ?

Elma sirkesinin güzelliğe faydaları nelerdir ?

Elma sirkesinin cilt için ve vücut için değişik faydaları var.

• Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

• Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

• Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip kaynayıncaya kadar ısıtın ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

• Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

• Zayıflamak için: Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

• Elma sirkesine yeni ekleme:

Kilo vermek isteyenler için de bir formül var arkadaşlar….1 bardak ılık suyun içine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi ve bal bir de yarım limon suyu katıp sabahları aç karnına içerseniz ayda 4 kilo kaybedebiliyorsunuz. Bu da denenmiş…Kolay gelsin….