Erkeklerde Ani Saç Dökülmesinin Nedenleri

18-20 Yaşınızda son derece gür ve sağlıklı saçlarınız vardı. Hem sık hem de bakımlı. Kim derdi ki 2 yıl içinde alnınızda kocaman bir boşluğun oluşacağını ? Oysa saçlarınıza çok iyi baktığınızı düşünüyordunuz. Her şeye rağmen saçınız neden dökülmüş olabilir, cevap bulabildiniz mi ?

Erkek tipi saç dökülmesi ciddi bir sağlık sorunudur ve önlem alınmazsa saçlar hızla dökülerek yerine başka saç çıkmaz. Bunu hızlandıracan psikolojik pek çok faktör vardır !

Saç-kalınlaşma şampuan ve vitaminleri saç kaybının kaçınılmaz sürecini yavaşlatmak için faydalıdır. Ancak, bu durumda orada daha derin bir sorun olabilir . Toplumumuzda en yaygın saç dökülme nedeni genetik saç kaybı ve stres olabilir. Telojen efflivium, fiziksel veya duygusal stres, ciddi kilo kaybı, ailede bir ölüm, ilgili ve birçok üniversite öğrencileri, sınav stresi vb. Ancak bu 1 ay sürebilir saç genellikle geri stresli durum geçince saç sonra büyür.

Dikkat ! Başka bir şey, çünkü vücudun vitamin, mineraller ve ses almıyor bir dengesiz beslenme, saç folikülleri zayıflatabilir ve besin eksikliği de kellik yaratabilir. Emin olun diyet ve beyaz et güçlendirmek ve saç köklerinin büyümesini teşvik eder sebze, balık saçı uzatır. Ayrıca gıdalar demir, B3 vitamini (niasin), potasyum ve inositol, sağlıklı saç büyümesi için önemlidir.

Bu önerilerden hiçbiri sorunu çözmek için uzman bir doktora görünün ve bence acele edin !