FAST FOODLAR NEDEN ZARARLI DİYORUZ?

Fast Food ürünleri hemen hemen herkesin bir kere de asla yediği bir besindir değil mi? Bu besinler hem siz kendiniz yemeyin hem de çocuklarınız özellikle yememesini sağlayın diyoruz. Zararlı diye yenmemesi gerektiğini hep vurgulamaya çalışıyoruz. Kilo vermek isteyenlere özellikle uzak durmaları konusunda ithamlarda bulunuyoruz. Nende zararlı oldukları konusuna da değinelim ve kendimizi zararlı olan maddeleri bilerek öğrenerek daha da bilinçli bir tüketici olarak değerlendirmelere alalım.

Zararlıdırlar.Neden?

– Zararlıdırlar evet sağlıksız ürünlerdir. Çok büyük sıklıklarda tüketilmemelidir.

– Bunun temel nedeni çok yüksek kalori değerlerine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Özelikle zayıflamak isteyenler yemesin dememizin nedeni de kalorilerinin yüksek olması artı değerlerde kilo almasına neden olacakları içindi.

– Fast Foodlarda kansorejen maddeler vardır. Kanser yapıcı bu değerleri elimizle yememeliyiz. Ellerimizle hayatımızı tehlikeye atmak demektir bu.

– Bu ürünlerin yapıldıkları et türleri de kimi zaman belli değildir. Karışık etlerden yapılır gayette sağlıksız olduklarını görmek mümkündür.
– Ve ayrıca yediğimiz soslarda bu durumların sebepleri arasına girer.

– Yağlarda özellikle kuyruk yağları gibi şeyler kullanabilmekteler sağlıksız!!
– Yemek yeme kültürünü de olumsuz yönde etkileyen ve aynı zamanda yemek yeme şeklini de olumsuz etkileyen bir değer olarak karşımıza çıkar.

Sağlığımızı tehlikeye atmadan yaşamayı öğrenmeliyiz. Ve sağlıklı olmak için sağlıklı sağlık ürünlerine doğal ürünlere gitmeliyiz.

Sebzeler meyveler kırmızı et tavuk eti taze meyvesuları asitli yiyecekler değil ve diğer fast food ürünleri değil. Nasıl başlarsa öyle gider. Çocuklarımıza onlara çok dikkat etmeliyiz.
Sitenin Meleği.