GENÇ KADINLARDA MEME KANSERİNE DİKKAT

Uzmanlar kadınların her yıl da 2 kere olmak üzere memografilerine dikkat etmelerini söylüyor ve ekliyor: “ göğüsler kadınların en hassas uzuvlarıdır onların içersindeki sorunlar hızla yayılabilen özelliğindedir.”

Göğüslerimizdeki ağrı ve sızılarımızı asla hafife almadan hele ki bir anne adayı ya da anne olmuş bir bayan isek süt vermiş bir bayan isek mutlaka ve mutlaka gitmek gerek kontrolleri aksatmamak gerekir.

Göğüs hassaslığı kadından kadına değişebilir.

Özellikle genç kızlar büyüme ve gelişme evrelerinde sızlamalar kaşıntılar ve içten içe ağrılar olabilir ve bu gibi sorunlar da adet dönemlerinde artabilir ayrıca bir bilgi değinmek gerek. Çünkü bazen yaşı çok küçük olup da göğüs ağrılarından doktor yolu tutanlara sadece ergenlik dönemi bilgisi vermek istedim. Diğer kadınlarımız ve 18 yaşının üzerinde olan gruplarımıza bakarsak hiç de hafife alınmamalıdır.

Büyüyordur ağrıyordur gibi adet dönemi geliyordur ağrıyordur gibi yorumlar yapılmamalıdır. Bir doktora gitmek sizden ne alır ne götürür demeyin. Evet, bir şeyleri alır da götürürde.

Sizden çok şey alabilir. Benim teyzem göğüs sızlamalarının 1 sene kadar adet dönemi ağrısıdır diyerekten çekti ve sonunda göğsünden oldu meme kanseri çıktı Allah kimsenin başına vermesin göğsünü aldılar.

Bir kadın için gerçekten zor bir durumdu ben seyir eden bu duruma şahit olan birisi olarak gerçekten üzüldüm.

Çok ağır şeyler kaldıramıyor. Beli ağrıyor ara sıra. Ve bir el bezini bile sıkamıyordu biraz gördüğü fizik tedaviler sonucunda şükür daha iyi oldu. Doktor direk teyzeme bu zamana kadar neredeydiniz demiş ve teyzem de direk demiş ben adet dönemimden kaynaklanan sızlanmalar diye düşünüyordum biliyordum demiş.

Ve teyzem daha genç daha evlenmemiş. Bu nasıl oldu da bu kadar ilerledi biz şaşırdık kaldık. Olabiliyor her şey insanın başına gelebiliyor gerçekten her zaman tedbirinizi alıp takdirinizi Allah’a bırakmalısınız siz.

Göğüs kadınların aslında ne kadar önemli bölgeleri bazı hanımlar farkında değiller bile.

Taktığınız iç çamaşırlarından olsun eşinizin kullandığı sigarların etkisi olsun ya da erkek arkadaşınızın genç kızlar için bahsedeyim olsun hepsinin zararlarını bilmek gerek.

Yarar yok zarar var bir şekilde farkına varmak ve anlamak için de sadece tel yok var memografi çektirmek her şey orada çıkıyor ayna gibi gün yüzüne.

Sitenin Meleği.