GÖZLERDEKİ ŞİŞLİKLER NASIL İNER ?

kadıncaÖzellikle sabah uykudan uyanıldığında farkedilen gözaltı şişlikleri ve yüzde bulunan hafif şişkin bir görünüm kadınlar çok rahatsız ediyor.Yorgunluk ve stresin meydana getirdiği bu şişlik durumu gün boyu devam edebiliyor ve güzellik için gölgeleyici bir etki gösteriyor.Makyaj ya da bakım bu şişlikler gölgesinde kalıyor kişi yorgun ve stresli bir görünümde oluyor.Göz şişliklerini gidermekse sanıldığı kadar zor değil.Doğal bakım ile gözlerdeki ve yüzdeki şişkin durum kolaylıkla geçirilebiliyor.

Güzelliğiniz gölgelendi mi ? Yüzünüz ve gözlerinizdeki şişkinlik sizi rahatsız edecek boyutlara mı ulaştı? Üstelik cildiniz soluk mu? Bu sorulara yanıtınız evet ise rezeneyi deneyin.

BU DURUMDA :

Acil önlemler almazsanız sürekli şişkinlik cildinizin elastikiyetini kaybetmesine yol açabilir. Öncelikle şişkinliği giderip sonra cildi sıkılaştırıcı önlemler alın. Bunun için rezene maskesini cildinizin durumuna göre haftada bir ya da iki kez deneyin.

ŞİŞLİĞİ GİDERİCİ DOĞAL MASKE :

20 gr rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. 3 çorba kaşığı rezene suyuna 1 yumurta sarısı ve ayrı bir yerde kar halinde çırpılmış 1 yumurta akı ilave edip karıştırın. Yüz ve boynunuza sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın.

Yüksek oranda A vitamini içeren rezene cilde en yararlı sebzelerden biri. Ayrıca B ve C vitaminleri, kalsiyum, kükürt ve demir kaynağı da. Hindistan’da yüzyıllardır değişmeyen bir gelenektir rezene. Her yemekten sonra ağız kokusunu gidermek ve hazmı kolaylaştırmak için rezene tohumu çiğnenir.