Greyfurt Suyunun Faydaları

Greyfurt suyunun özellikle taze sıkılmış greyfurt suyunun şimdi tam da mevsimi. Greyfurt mevsimi geçmeden siz de bu sağlık kaynağından bir yudum sağlık alın. Bağışıklık sisteminiz zayıfsa bağışıklığınızı güçlendirmek için başvuracağınız ilk meyva greyfurt olmalı. Greyfurt bağışıklığınızı sağlamlaştıracak ve sizi hastalıklara karşı korumada yardımcı olacak.

Greyfurt suyu cilt için de çok faydalı bir meyva suyudur. Ayrıca diyette olanların da sık sık greyfurt suyu içmesi tavsiye edilir. Çünkü greyfurt zayıflamaya çok yardımcı bir meyvadır.

Greyfurt suyu yağlı, sivilceli ciltlerde, soğuk algınlığı ve nezlede, böbreklerin temizlenmesinde ve zayıflama diyetlerinde çok faydalıdır.

Normal bir greyfurt 40 mg C vitamini ve bol potasyum içerir. Dolaşım sistemini canlandırır. Sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir.

Kronik ilaç kullananların bu konuda dikkatli olması ve doktora danışması gerekir. Çünkü düzenli greyfurt suyu tüketmek bazı ilaçların etkilerini değiştirir. Mesela aspirini greyfurt suyu ile içmek ilacın etkisini iki katına çıkartabilir. Kolesterol düşüren ilaçlar gibi bazı ilaçlar ile beraber alındığı zaman sakıncalı olabilir. Mucize iksirler