Gül Çayının Sağlık İçin Faydaları

gül çayı (Copy)Gül, A ve C vitaminleri, pektin, malik ve sitrik asitler, antioksidanlar ve diğer yararlı maddeler için iyi bir kaynak. Gül çayı hem zihinsel ve fiziksel sorunlarda rahatlama sağlayabilir. Gülü çiçek olarak sevebilirsiniz ama gül çayı da sevilmeye değer, çok faydalı bir çaydır. Gül aroması hele, insan huzur verir, stresi alır götürür. Peki siz hiç gül çayı içtiniz mi? Güllü çay içmekten korkmayın. Çünkü gül çayı çok faydalı. İşte gül çayı hakkında merak ettikleriniz.

Gonca gül çayı çiçek için bir şansı var önce taze veya kurutulmuş tomurcukları yapılan ve gül çiçek düşmüş sonra bakla yapılır kalça çay gül. Diğer tarafta, gül yaprakları, ayıklanan bir yan ürünü gül yağı zengin çay ve gülsuyu, yapmak için kullanılır. Rosewater da çay yapmak için kullanılabilir.

İlk biraz su kaynatın ve ısı kaynağından uzaklaştırın. Sadece iki dakika soğumasını bekleyin. Bunun kaynar suyla yapılması gerekir. Sonra, ekleyin, gül tomurcukları veya gül yapraklarını. On dakika kadar sıcak suda tutun. Uzun bir süre onları tutmak tadı bozar.

gül çayı (Copy)İsterseniz, bal, limon, veya portakal suyu ekleyin, ancak aşırıya kaçmayın. Gül çayı kolayca diğer malzemelerle kırık çok hassas bir aromaya sahiptir. Eğer buzlu güllü çay istiyorsanız, basitçe bir ya da iki saat boyunca buzdolabında tutun ve sarhoş olmaya hazır olun.

Gül çayının faydaları

Kırmızı gül % 25 daha fazla C vitamini içeriyor

Strese karşı rahatlama sağlıyor

Bağırsakları rahatlatıyor

Aroması keyif veriyor

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Aynı zamanda folat, vitamin D, K ve E, malik ve sitrik asit, antioksidanlar ile, pektin içeriyor.

Gül çayı serbest radikal aktivitesini nötralize ederek soğuk algınlığı ve gripte, böbreklerin detoksifikasyon, sindirim kolaylığında faydalı oluyor.

Düzenli gül çay tiryakilerinin bu tür depresyon ve anksiyete bozuklukları gibi ruhsal durumların muzdarip olma olasılığı daha düşüktür.

Karaciğer ve safra kesesi temizleyicisidir

Özellikle Rosewater antiseptik ve tonik olarak kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir