Güzellik Uzmanından sorulara cevaplar !

hamilelikle birlikte oluşacak karın ve göğüs çatlaklarını nasıl önleyebilirim ?Eşit miktarda çilek, badem yağı ve limon suyunu karıştırıp, bu karışımla cildinize masaj yapın. Yıkanırken zeytinyağlı sabun kullanın. Bir de 10 damla kayısı yağına bir E vitamini ampulü kırıp bu karışımı nemlendirici olarak kullanmanın yararı olacaktır.

Tırnaklardaki çizgiler için çözüm nedir ?

Tırnaklarınızın çatlamasının nedeni sizin demir eksikliği ve kansızlık yaşamanızdır. Bence önce bir doktora gidin ve tahlil yaptırın. B12 ve A vitamini alın. Her sabah bir çorba kaşığı çökelek yiyin. Kara üzüm ile beslenin.

saçlarım nasıl çabuk uzar ?

Saçlarının uzaması için önce dengeli beslenmen gerek. Saçlarını kimyasal maddelerden uzak tut. Bir avakado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve saçına boya sürer gibi sür. Saçını strech filmle sar ve iki saat beklet. Saçına yarayacağına eminim. Biberiyenin faydasına gelince, çay gibi demleyip, suyunu saç diplerine friksiyon yaparak yedirirsen, kepek sorununu giderir.

yağlı saç karma cilt yapısı… Yüzümü hangi sabunla temizlemeliyim ve yağlı saç sorunundan nasıl kurtulabilirim ?

Yüzünüz için defne sabunu kullanabilir, ayrıca cildinizi çay gibi demleyeceğiniz civan perçemi ile silebilirsiniz. Bunlar karma cilt için yararlıdır. Saçınıza gelince; haftada üç gün bir tutam biberiye otunu 500 gram kaynar suda demleyip süzün. Buna bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın ve saç diplerine bununla masaj yapın. Saç temizliğinde de zeytinyağlı sabun kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya