HAMİLELİKTEN ÖNCE İDEAL KİLO DURUMU

Kilolardan kurtulmuş uzun zaman emek vermiş diyetlerinizi harfi harfine uygulamış birisi olabilirsiniz.

Ama diyet bittik bir ara verdiniz sonra da birazcık kilo aldınız. Bu kilolarınızdan da kurtulmak için aynı çabayı göstermeniz lazım üstelik eşiniz bir bebek istiyor beraber bir karar aldınız bebek yapma çalışmalarınız başladınız. Bu çalışmalar hemen başlıyorsa kilo olarak biraz risk grubundasınız demektir. Çünkü anne adayları hamilelik dönemlerinde kilo alabiliyor hormonlar gereği çok yemek yiyebiliyor iştahları açılabiliyor.

Bu yüzden bir anne adayının anne olmak isteyen hanımların daha bu anneler kervanına katılmadan önce ideal kilolarında yani yaşlarına ve boylarına göre bir kiloda olmaları gerekmektedir. İdeal kilo demek yaşın ve boyun gerektirdiği bir kilo düzeyidir.

Bu düzeyde olan bir bayan hamilelik dönemine girerse eğer çok fazla aldığı kiloyu anlamayacaktır. Hem kendi sağlığı açısından hem de bebeğin sağlığı açısından en güzel seçimde budur.

Hamileliğin gereklerinden eğer güzelliğim de bozulmasın ama bebeğim de sağlıklı olsun diyorsanız budur.

Bebekler çok şişko anne severler. Annesini seven bebek ona çok kilo aldırır.

Siz ona uymayın ve sizin için yani hem bebeğiniz hem de sizin için gerekli olan kadarını tüketmeye bakarak hamilelik dönemlerinize devam edin. İdeal kiloda olmanız hamile kalmadan önce size çok avantajlar sağlayacaktır.

Bebeğinizin sağlık olarak daha iyi olmasını ve fiziksel olarak görünüşünüzün sağlamlığı olarak en iyisi olacaktır. Hem kilolu hem de hamile yeni kalmış birisi için hem doğum da zor geçebilme riskini taşımaktadır.

Fazla kilolardan dolayı bebek doğumda zorlanabilir. Her şeyin yine fazlası zarar elbette. Olduğu kadar ve yettiği kadar.

Hamile kalmadan önce ideal kilo da olmanın bir faydası daha eşinizin size olan hamilelik dönemince biriktirdiği cinsel arzuların tetiklenmesi.

Çok kilolu ve fiziksel özelliklerini neredeyse yitirmiş bir anne değilsiniz siz eşinize karşı bir eşsiniz ona karşıda sorumluluklarınız var iyi olmayacaktır. Unutmayın ki erkekler eşlerini en çok onlar hamileyken aldatırlar ve hamileliklerinden hemen sonra istedikleri cinsel arzuların tatmin ediciliğinin olmadığı durumlarda aldatırlar.

Bu durumlarda kalmak elbette güzel olmaz ama siz her şeyden önce bebeğinizin ve sizin sağlığınız için önce eşinizle konuşun ve ideal kilonuza geldiğinizce bebek yapmanız gerektiğinin kendi dilinizden bir kadın dilinden anlatın.

Onun da bunu yorumlamasına izin verin.

Sitenin Meleği.