Hızlı Kilo Vermek Niye Zararlıdır ?

Günümüz reyting denen tık denen tıklama rekorları denen kavramlarla meşgul. Tıklamalarla para kazanma dönemleri var farkında iseniz. Site kenarlarındaki reklamlardan tutun; günde girilen ya da tıklanan tıklar başına ödenen ücretler.

Konuyu şuraya getireceğim başlığımıza getireceğim; bu şok manken şu bu diyetlerini yazanların bir kısmının derdi de bu tıklardan ücret almak ya da okunma kapasitelerini arttırmak.

Ama doğru olanlar da şudur ki hanımlar; şok diyetler zararlıdır.

E neden zararlıdır benim istediğim sürede istediğim kadar kilo vermemi sağlıyor.

Aman bu zihniyetiniz varsa atın bir kenara hiç doğru değil.

Bu zihniyete sahip arkadaşlarınızın eşiniz dostunuz varsa da uyarın bilgilendirin elinizden ne geliyorsa söyleyin. Şok diyetler bir bakıma başı ucu belli olmayan diyetlerdir ve bu diyetler düşük kalorili genelde diyet boyunca aç kalınan diyetler…

Bu diyetler kişiye özgü olmadıklarında da büyük sağlık sorunlarını içinde gebe olarak taşıyabilen bir faktör.

En doğrusu bir diyetisyene gidip vücut değerlerinizin tablosuna göre size en uygun diyetin hazırlanmasıdır.

Maddi durumu inanın katmayın araya sağlık olunca giden paraya acımayın. Her şeyin başı sağlık diye boşuna dememişler, sağlığınız olmazsa mutluluğunuzda olmaz huzurunuzda olmaz.

Elinizdeki en büyük velinimet sağlığınızdır. Bu yüzden sağlığınızın parasına acımayın.

Şok diyetlerin kontrol mekanizmaları yoktur. Bu da bir eksi.

Çünkü diyet sırasında takip ve değerlendirmeler çok önemli kavramlardır süreçlerdir. Ne yeterli beslenirsiniz ne de dengeli beslenirsiniz. Büyük bir monotonluk ve can sıkıcılık söz konusudur.

Bu zaten direk sizi moral olarak da sıfırlar. Psikolojiniz zaten en önemli hususlardan. Odur sizi ayakta tutan inancınızı güvencinizi her gün kamçılayan.

Hele de çok kilolu böyle zamanla artık daha çok üzgün kırgın ve içine kapanık birisi için bu durum kâbustur resmen bir kâbustur.

Bu durumlara zeval vermeden önce psikolojik olarak kendimizi toparlamalı dimdik ayakta tutmalı ondan sonra da gerekli şekillerde doğru şekillerde uygulamalar yapılmalıdır.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.