Hızlı Zayıflamanın Sağlığa Zararları

Emek olmadan olmazki demek geldi bu başlığı atınca. Herşeye hayatta bir emek verilir ve verilen emek değerine göre de siz hayatınızı şekillendirirsiniz. Karşınıza seçenekler çıkar hayatta sağa gitmek mi sola gitmek mi gibi seçenekler en basitinden.

Diyet yapanlara da şöyle bir seçenek geliyor sağlıklı kilo vermek mi yavaşça ya da hızlı kilo vermek ki sonu nasıldır bilmeden.

Bazen zamanın cazibesine kapılıyoruz ve bizler hızlı kilo verme yoluan doğru gidiyoruz. Doğru mu diye hatta kendimize sormaya korkuyoruz, ve bazılarımız aslında yaparken de yanlış olduğunu biliyor ama yapıyor… Değiştirmiyor bu kararlarını.

Nedense hata yapa yapa ilerlemeyi seçiyor.

Neden olabilir sizce?

İnsan neden bile bile elini ateşe atsın ki. Neden bile bile bazı şeyleri yine zarar geleceğinin bilincinde olduğu halde ilerlesin? Bana tuhaf gelmiyor düşündüm ve neden diye sordum kendime.

Körü körüne hareketler işte. Bilmemeden kaynaklanır elbette. Şimdi zararlarını size vereceklerini sizden alacaklarını söyleyeyim. Anlatmaya çalışayım bakalım. İnş.ufak ufak yardımlarımda olsun.

Kilo vermek diyet uygulamak demek sadece bir kağıtta yazanları haybe üzerine sadece uygulamak anlamına gelen birşey değildir. Sağlık adına atılan adımlar ve sizin gerçekten sağlıklı bir insan olmak istemeniz demektir.

Ve şunu da söylemek istiyorum ki saçma sapan kalori listelerine bağımlı yaşamak da değildir. Gerçek sınırlar gerçek dengeyi bulmak demektir.

HIZLI KİLO VERMEK; metabolizmanızı bozar. Sağlığınızı yaralamak için metabolizma büyük bir darbedir. Hormonlarınızın dengesini bozar.

Aşırı amacınızdan farklı olarak daha çok kilo almanıza ya da tam tersi istediğinizden fazla kilo vermek, yüzde çok tüylenme gibi hormonal denge bozuklukları oluşabilmektedir.

Kemiklerinizin güçlülüğünü sağlığınıda bozar. Saçlarınızın da dökülmesine azalmasına neden olabilir. Damarlarınızda kolesterol kalıntılarını verir.

Mutsuz birisi olur çıkarsınız işte bu durumda kilo görür mü gözünüzü? Siz mutusuz olduktan sonra zayıf kilo vermiş birisi olsanız ne işe yarar ki?

Sağlıkla kalmanızı diliyorum sizlere, Sitenin Meleği.