İbrahim Saraçoğlu Dereotu

Dereotu sadece yemeklere tat vermek amacıyla kullandığımız bir ot olmaktan çıktı ve tamamen sağlık için kullanmamız gereken etkili bir bitkisel ilaç oldu. İbrahim Saraçoğlu dereotu konusunda öyle bilgiler verdi ki, dereonunun faydaları, dereotunun zayıflatıp zayıflatmadığı, dereotunun hangi hastalıklara iyi geldiği ve dereotunu nasıl kullanmamız gerektiği konusunda oldukça aydınlandık. Ve artık siz de benim gibi dereotundan vazgeçemeyeceksiniz.

Dereotu bitkisi zayıflatır. Tiroid hastalığında tedavi edicidir. Menepoz döneminde biz kadınlar için son derece faydalı bir bitki olan dereotunun faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Dereotu, İbrahim Saraçoğlu’nun anlatımıyla bakın daha nelere iyi gelmektedi..


Menepozda olan bayanlar için dereotunun faydaları

Değerli okuyucu, dereotu menepoz şikayeti olan bayanlar için mükemmel bir yardımcıdır. Menepoza bağlı ateş basması ve terleme şikayetlerinde adeta imdada yetişir. Dereotu kürüne başladıktan birkaç gün sonra ateş basmaları ve terlemeler giderek azalmaya başlar.

Zayıflamak isteyenler için dereotunun yararları ve etkileri

Zayıflamak isteyenlere veya zayıflama diyeti uygulayanlara her öğünlerinden onbeş dakika önce bir yemek kaşığı dolusu taze dereotu tüketmelerini tavsiye ederim. Dereotu, sofraya oturduğunuzda daha az yemek yemenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Çünkü iştahınızın kapanmasına ve doygunluk duygusunun erken başlamasına neden olacaktır.

Helicobakter Pylori

Mide rahatsızlıklarına neden olan helicobakter pylori bakterisi ileri evrelerde mide kanserine de sebep olabilmektedir. Dereotunun içerdiği safranen etkin maddesi helicobakter pyloriye karşı savaşan önemli antibakteriyellerden bir tanesidir. Bu bakteriye karşı mükemmel bir destekleyicizaman zaman uygulanacak dereotu kürüdür.

Romatizma hastaları

Dereotu, hem romatizma hastalarına yardımcı hem de gelişecek veya gelişmekte olan iltihaplı romatizmaya karşı da önleyici ve yardımcı tedavi sunabilmektedir.

Hemeroid (basur)

Hemeroid şikayetleriniz sık sık tekrar ediyor ise, sofranızda öğünleriniz öncesi dereotu tüketimine önem veriniz. Yılda birkaç kez birer haftalık uygulayacağınız dereotu kürü, hemeroid şikayetlerinizin tekrarına karşı iyi bir önleyici güç oluşturacaktır.

Tiroid nodüllerine karşı

Değerli okuyucu, dereotu kürü tiroid hormonlarını dengeleyip sağlıklı çalışmasına yardımcı olurken, aynı zamanda nodüllerin küçülmesinde veya tamamen yok olmasında da etkilidir. Birkaç mm büyüklüğündeki nodülleri tamamen yok edebilirken, cm düzeyindeki nodüllerin sadece küçülmelerinde etkili olabilmektedir. Dereotu kürüne ek olarak, tiroid nodüllere karşı daha güçlü bitkisel kürler de vardır.

ZAYIFLAMAK İÇİN DEREOTU : Sofraya oturmadan 15 dakika önce bir yemek kaşığı dereotu yerseniz sofradan daha erken kalkarsınız. 10 dakika sonra tokluk hissi artacaktır. Daha az yemek yersiniz. Diyet yapanların özellikle yemesi gerekir. Açlık duygusuna fren yaptıran dereotudur. Hatta yemek arasında da yiyebilirsiniz. İştahınızın yavaş yavaş kalktığını görürsünüz. Göreceksiniz ki iştahınız daha erken kapanacak ve doygunluk duygunuz daha erken gelecektir.

İbrahim Saraçoğlu BEYAZ LAHANA VE MAYDANOZ KÜRÜ İKSİRİNİN YAPILIŞI !

3 su bardağı klorsuz taze suyu kaynattıktan sonra içine 6-7 yaprak beyaz lahana koyarak 3 dakika kaynatın.3 dakika dolduğunda içine yarım bağ taze maydanoz koyarak 3 dakika daha kaynatın.

toplam 6 dakika dolduğunda ocaktan alarak ılınmaya bırakın.

Ilındıktan sonra süzerek elde edilen suyu 2 ye veya 3 e ayırın.

Sabah ve akşam için. (3 e ayırdıysanız sabah-öğle-akşam)

İçmeden önce yalnız o an içeceğiniz karışımın içine yarım limonun suyunu ilave ederek için.

Uyarılar:

1-Lahana kültür lahanası değil iri yapraklı lahana olacak
2-Maydanoz iri yapraklı değil küçük yapraklı olmalı
3-Her gün taze olarak hazırlanmalı.
4-Yukarıda belirtilen kaynatma sürelerine mutlaka uyulmalı daha az yada çok kaynatılmamalı.
5-limon suyu içeceğiniz kadarına içmeden hemen önce koyulmalı.

Beyaz Lahana,Maydanoz ve Limon Kürü ne kadar süre uygulanmalıdır?

7 gün uygulama

3 gün ara

7 gün uygulama

3 gün ara

7 gün uygulama

Toplamda 21 gün uygulanması önerilen bu formülün 3 günlük aralarına özellikle dikkat edilmesi öneriliyor.

Bu kürün uygulanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

v Bu kür için kullanılacak olan malzemeler,iri yeşil sarımsı lahana,taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur.Lahanaları ve maydanozları ekolojik pazarlardan almaya tercih ediniz.Sera lahanaları(futbol topu büyüklüğünde ve beyaz)kullanmayınız,amaca uygun değildirler.

v Maydanozlar taze,sararmamış ve küçük yapraklı olmalıdır.İri yapraklı maydanozlar amaca uygun değildir.

v Bu kürü uygularken tokluk duygunuzda hızlı bir şekilde gelişmektedir.Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile beraber kullanılmasının bir diğer avantajı da ruh sağlığınızın ne kadar güçlendiğini hissedebiliyor olmanızdır.

v Kür tamamlandıktan sonra kolayca,tekrar kilo alma yatkınlığınız olmayacaktır ve kilonuzu da uzun müddet koruyabildiğinizi hayretle gözlemleyeceksiniz(Abur cubur yememeye dikkat edilmesi kaydıyla..)

v 12 yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekime danışmadan uygulamaları kesinlikle öneriliyor.

v Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır.Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı(yeşil çay,papatya,ıhlamur,adaçayı vs.. gibi)tüketilmemelidir.

v Bu kür ve tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

v Lahana-Maydanoz ve Limon kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz.Özellikle bahar yalarına girerken gelişen bahar yorgunluğuna karşıda mükemmel bir önleyicidir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun tüm kür kullanımlarında özellikle dikkat çektiği konular:

Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa kullanın.Buradaki uygulamayı ise destekleyici olarak kullanınız.Öncelikle bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığıdır.Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız.

“İbrahim Saraçoğlu Dereotu” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir