KADINCA BESLENME VE ZAYIFLAMA

Kadınca beslenme nedir? Nelerden oluşur belli grupları var mıdır? İş kadınları ev hanımları nasıl besleniyorlar? Kadınca beslenmeler genele bakıldığında kimi kesim iyi beslenmekte dikkatli beslenmektedir. İş kadınları genelde yemeklerine dikkat edemiyor. İşlerinin departmanları gereği çok yoğun olabiliyorlar çok aşırı zaman aralıkları olmuyor. Yemek yemeleri için kısa vakitleri oluyor.

Bu kısa vakitlerde yenen yemekler de bedene bazen kilo olarak geliyor bazen de daha da kuruyup kabuğa girmek tabir-i caizse şekillerinde sonuçlar veriyor. Bu sonuçlardan rahatsız olan kesin ya diyet yapıyor ya da zayıflamanın çarelerini aramaya başlıyor. Ama bazıları da hiç farkında olmadan hayatın eteğinde böylece geçinip gidiyor. Ya da anladıklarında çok geç olmuş olabiliyor.

Ev hanımları nasıl besleniyorlar? Ev hanımlar hep evde olduklarından çok yemek yiyebiliyorlar. Bazen sağlıksız beslenebiliyorlar. Yağlara dur diyemiyorlar ve kızartmaları hayatlarından çıkartamıyorlar. Bu sebeple her şey kilo yönünde işliyor her şey onların lehine işliyor. Kendilerini bir zamandan sonra da dur konusunda temkinle yemiyorlar. Bu yüzden kilolu hanımları daha çok görüyoruz ev hanımlarında.

Zaten iş kadınları da hepsinin olmasa da tabi işlerinin çok yoğun olduğu zamanlar dönemler yüzünden ayakta yemek yemeler oluyor kimisinin bünyesi bunu düzenli beslenme olarak algılarken kimisi de daha da zayıflayarak sonuç verebiliyor. Bir kesi çok kilo alabilip bir kesim de aksine yönde kilo verebiliyor. Biraz da bu eve gidildiğindeki beslenmeye de bağlıdır.

Evde gece uyunulan uykuya da bağlıdır. Bu bağlarından hepsini birleştirdiğimizde ortaya böyle bir şey çıkıyor. Bu bağların kuvvetlenmesi gerek. Yani sağlıklı beslenme olmalı düzenli beslenme olmalı iyi bir uyku olmalıdır.

Hayatta düzen gerek hayatta her alanda düzen gerek. Ama beslenme de en büyük düzen isteyen konudur. Dikkatlerimizi önce sağlığımız için vermeliyiz. Dikkatlerimizi önce beslenmemiz için vermeliyiz.

Sitenin Meleği.