Kadınca Yorgunluk ve Stresler

Bahar yorgunluğu diyip hemen geçmemek lazım. Kronik olarak yorgunluklar ya da bedensel olarak verdiğiniz reaksiyonlar olabilir. Dikkatli olmalısınız. Bahar yorgunluğu dediğiniz sizin psikolojik olan sorunlarınızı da maskeliyor olabilir ve sizin sorunlarınıza dair örtücü olarak davranmanızı bahara saklanmanızı sağlayabilir.

Kişisel sorunlarınızı ve isteksizliklerinizi buna bağlıyor olabilirsiniz. Çoğunlukla bu sorunlar çıkmaktadır. Kişi kendisini bahara ve bu mevsime adapte edemez ve bahar yorgunluğu diye bir durumu kafasında kurar.

Bahar yorgunluğu uykularla devam ediyorsa kişi artık kendiişlerini yapamaz ya da aksatır durumlara kadar geliyorsa dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durum bahar yorgunluğu dışında başka şeyleri barındırıyor içinde demektir.

Uzun yorgunluklar yaşamak kendini hep bir yorgunlukta bulmak yatmak isteği uykusuzluk durumları bu sebepler yüzünden işe gitmeme ev işlerini yapamaz duruma gelme tüm bu örnekler depresyon durumlarının da içinde yer almaktadır.

Depresyon, dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesidir. Kişi bazı durumlarda bu depresyon durumlarına nasıl girdiğinizi anlayamayabilir. Evinde bir sorun yaşar ya da birkaç tartışma yaşar bu tartışmaların bir bütünü de olabilir bir parçası da olabilir belli bir zaman diliminden birikmeler sonucu da olabilir anlık da olabilir.

Depresyona giren kişi yakın takipte olmalıdır. Dediğim gibi seçenekleri çoktur oluş yeri zamanı kişiden kişiye değişir ve kişinin psikolojisinin güçlülüğüne zayıflığına da bağlıdır.

Diğer sebepler;

– Yemek yemelerde bozukluk düzensizlik
– İştahsızlık
– Uyku bozuklukları
– Uykusuzluk
– Alkol kullanımı
– Madde kullanımı
– Kaygı Sitenin Meleği.