KADINLAR MEME ASİMETRİK DURUMU

Göğüsler kadınların önemli bölgeleri. Genelde en de hassas bölgelerinden üstelik. Onların karşılaştıkları bir sorun da memelerde görünen asimetrik durumlardır.

Asimetriklik ne demektir nasıl olur hangi yaşlarda görülür kimlerde olur ne zaman geçer geçer mi geçmesi için tedavi var mı gibi sorularla başlayacağım. Meme asimetrikliği bir memenin diğer memeye göre küçük olması durumudur. Bu durumun biri böyledir. Bir diğer durumu da meme uçlarının asimetrikliğidir.

Yani ayakta dik durunca uçlarının birinin yukarıda diğerinin de aşağıda olması durumudur.

Bu genelde 12-14 yaşlarında belli olur. Son hal ve durumunu 18 yaşından sonra almaktadır.

Sutyenlerde ve çıplak kıyafetler giymek istediğinizde bu sizi zor durumda bırakabilir. Rahatsızlık duyabilirsiniz.

Memelerinizdeki bu durum sizi günden güne sıkabilir. Gidip de sakın göğüs büyütücü hap gibi krem gibi şeylere paranızı yatırmayın siz sizin için doğru olanı ve doğru olan ilk adımı yani bir hastaneye bir uzmana görünmektedir.

İlk adım bu olmalıdır. Daha sonra onun vereceği bir yol ile devam etmektir. Tedavileri var elbette.

Protez yöntemi ile bu işlemleri gerçekleştirmeniz memelerinizde asimetrikliği simetrik duruma getirmenin ameliyatları vardır. Bu meme değişiklik sorunları çok farklı derecelerde olabildiğinden çözüm yolları da farklı olabilmektedir. O yüzden öncelikle bir uzman ve ona görünüp onun sunacağı çözümleri değerlendirmektir.

Memelerdeki bu bozukluk kendiliğinden düzelme durumunun yaş sınırı 18. 18 den sonra eğer düzelmediyse bir uzmana gitmek görünmek gerekmektedir.

Memelerdeki bu durumlar geçici durumlar olabileceği gibi kalıcı durumlar da olabilmektedir.

Can sıkıcı bir duruma dönüşmemesi için dikkate almak gerek. Meme uçlarında bir hastalık olabilir.

Dikkate almak da kesinlikle fayda vardır. Bu asimetriklik olabilen bir şeydir bu sorunla birçoğu kadın ameliyat olmuş eskisinden de güzel göğüslere sahip olmuşlardır.

Sağlığınız için ihmalkârlığa başvurmayın hemen çözüme bir yakınlarda uzmana başvurmalısınız. Ufak diyip es geçmek demek ilerde oluşabilecek bir hastalığınıza yol göstermek demek anlamına geliyor. Bu davranışı kendinize ne kadar yakıştırıyorsunuz?

Sağlıklı günler dilerim.
Sitenin Meleği.