Kesinlikle Kilo Alıp Şişmanlamayacaksınız !

En çok merak konusu. En çok istenen. En çok uygulanılması istenen kural. Bunlar evet biz kadınların zayıfladım ben ama bundan vazgeçmek istemiyorum. Ben hep böyle kalmak istiyorum sözleridir. Kilo vermiştir ama bunu kaybetmemek için de çabalar, çözümler üretmeye çalışır. Evet, çok güzel bir yoldasınız.

Elbette istediği kilo seviyesine gelmiş bir hanım elde etmiş olduğu kilosunu muhafaza etmek amacıyla yollarını aramaya başlayacaktır. Adımlarınızı değerli atın bu çok önemli değerli atın, düşünmeden asla atmayın ben bunu yedim bir şey olmaz demeyin.

Evet, hep söylediğim temel şey şudur ki; büyük açlıklara sebep vermeden büyük yemek isteklerini uyandırmadan az seviyesinde sınırında yemekleri tüketmek doğru bir davranış fakat biz bu davranışlarımızı sınırlayamadığımı süre zarfları içinde aciz oluyoruz. Ve vermiş olduğumuz kilolarımızı gerekli dikkat ve özeni göstermememiz durumlarında iki kat hızla geri alıyoruz ve başa dönüyoruz.

İstediğiniz kiloya geldiğinizde bu kilonuzu en az 6 en fazla 1 sene olarak korudunuz mu tamamdır işte fakat bu süre de sizin her zaman aleyhinize işler yani hep açığınızı bekleyen bir süredir bu süre de de adımlarınızı yine tıpkı o kilo verirken ki dikkatlilikle devam ettirmelisiniz. Eşinizden çocuklarınızdan ve arkadaşlarınızdan da gerekli destek ilgi ve alaka da gelince siz artık kilosunu koruma yolunda giden bir bayansınız demektir.

Her zaman etrafınızda size destek olan birilerini olması iyidir bunun oluşumu böyle bir ağ için de sizin çabanızı çevreniz fark etmeli. Gayretinizi azminizi onlara da ispatlamalısınız.

Sizin kilo vermenizi istemeyenler çekemeyenler de olabilir mutlaka çıkabilir karşınıza bu konular da da temkinli olun ve o sözlere kulak asmayın. En doğru yol budur moral olarak sizi çökertip daha sonra da sizin olumsuz sonuçlar almanızı amaçlayan sözlerdir bunlar ki bunları es geçmeyi öğrenmiş olmalısınız.

Her sese ses her kulağa kulak vermeyin, aldanmayın yani amaçlarınızı hedeflerinizi isteklerinizi siz kafanızda sabitleyin ve ona doğru yürüyün yıldırıcı hareketlere kanmadan büyük değil yavaş adımlarla ufak adımlarla güzel yerlerde olacağınızı hayalleri sizi kamçılasın.

Hayatınız bu dönence üzerinde her şeyi pozitiflik götüren bir çarka dönecektir, inancın elinden ne kurtulmuş bu zamana kadar; hadi bir gayret!

Sağlıkla kalın hanımlar, Sitenin Meleği.