Kilo Nasıl Alınır ?

Kilo almak da vermek de kolay değildir. Hepsi bir zaman ister ve emek ister sizden. Sizin kendiniz için zaman vermeniz ve bu zaman içersinde isteklerinize kavuşma planlarınız gerekir. Önce yapmanız gerekenler neden kilo almak istiyorum sorusuna cevap vermenizle başlar. İsteğinizi farkına varırı ve kararınızı bir kere daha gözden geçirmiş olursunuz. Nasıl mı? Neden kilo almam gerek? Ben neden kilo almayı istiyorum?

Sorularınızın cevapları sizi isteklerinize doğru götürecektir. İstekleriniz daha da belirginleştikçe daha kolay ve daha rahat karar verir hale geleceksiniz. İçiniz daha da rahat edecektir. Bu sakinliği kazanmanız en önemli yolu bir kere karar vermek neyi istediğini bilmek amacı olması. Amaçsız olan insan nereye gideceğini şaşırır.
Neden kilo almak istiyorum cevapları

– Yaşıma göre kilom çok az bu yüzden kilo almak ve daha da dolgun görünmek istiyorum. Daha güzelleşeceğime inanıyorum.

– Boyuma göre kilomun yetersiz olduğu kanaatindeyim doktora da gittim aynı cevabı aldım bu yüzden bu kararın doğru olduğunu düşünüyorum.

– Eşim biraz daha kilo alırsam daha da güzel olacağımı söylüyor ona göre biraz zayıfmışım bu aradaki mesafeyi kapatmamı rica etti.

Bu cevaplar sizin cevabınız olabilir ya da olmayabilir. Sonuç olarak siz kendi cevabınızla baş başa kalmalısınız ve cevabınızdan yola çıkarak her şeyi halletmeye başlamalısınız. Kilo veren bir insanın verdiği çabanın aynısını neredeyse göstereceksiniz.

Nasıl ki kilo vermek isteyen bir insan yemek yeme konusunda sınırlar yaratıyorsa kilo almak isteyende yemek için sınırlar koyacaktır. Bu durum da zor bir şeydir. Yemek yemeyi sevmeyen bir insan için zordur. Kilo vermek isteyen için yemek yemeyi seven birisi içinde elbette zordur. Her ikisi de eşittirler.

Sitenin Meleği.