Kilo Yapmayacak Kalorisiz Atıştırmalıklar

O zaman hemen elinize bir tabak kadar yeşil can erikleri alıyorsunuz ve katur kutur yemeye başlıyorsunuz. Abur cubur sağlıklı değil biliyorsunuz, kalp hastalıklarının ilk temel habercileri onlar bundan dolayı hiç ama hiç sağlıklı değiller. Bunun yerine meyvelere yönelin canınız abur cubur istediğinde siz meyve tercih edin.

Başta erik olmak üzere, vişne kiraz kayısı badem gibi meyveler tüketmeye bakın.

Abur cubur denen kavramı bir endüstri meselesi durumuna büyük konumlara getirmemek için uzak durmak gerek diye düşünüyorum ben çünkü kendimiz kadar ilerde bu söz ne kadar çok duyulur ve anılırsa çocuklarımızdan bunlardan o denli zarar görür düşüncesindeyim.

Doğru beslenmelerin doğru sağlık yöntemlerinin bilgileri onların kulağında olsun, bu tür kavramlar hiç kimsenin hayatında olmasınlar. Sağlığımızı tehdit etmesinler.

Abur cubur yemeklerin yerine öğünleri atlamama denen tanımı hayatımızda hep başta tutmalıyız.

Unutmayın ki yemek sofrasına oturup da yemek yediğiniz her an vücudunuza ayırmış olduğunuz zamandır, ona verdiğiniz değerdir. Bundan dolayı ayakta yemek yemeler gibi alışkanlıkları ne kendiniz yapın ne de etrafınızda bulunan çocuklarınıza kardeşlerinize örnek olmak gibi davranışlardan sakının. Öğünler sulu yemekler ev yemekleri sağlıklıdır, salatalar sağlıklıdır. Beyaz et sağlıklıdır.

Sağlığınızın için verdiğiniz zamana da emeğe de hiçbir zaman boşa demeyin.

Bu sizin zararınızdır eğer öyle diyorsanız. Mutlaka bunları birer artı olarak değerlendirin. Hayatınızı önemsemezseniz sağlığınızı önemsemezseniz hiç bir şeyi BA ŞA RA MAZ SI NIZZZZ !!!

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.